Чому з нами буде комфортно?
Інсульт є тим захворюванням, після якого лікування забирає чимало зусиль і часу. Ми розуміємо, наскільки важливою є фізична реабілітація після інсульту в Києві.
Дорогій вам людині потрібен нагляд лікаря та нянечок. Ви можете звернутися до нас, тому що в пансіонаті «Срібний вік» не лише досвідчений медперсонал, а й якісна апаратура.
У нас представлено декілька методик відновлення після інсульту. І ось уже через кілька місяців реабілітації після інсульту у Києві хворий почувається чудово і може повернутися до колишнього життя.
Реабілітація хворих на інсульт передбачає відновлення рухових функцій після інсульту. Для цього у нашому пансіонаті є лікувальна гімнастика після інсульту. Звісно, гімнастику використовують у комплексі з іншими процедурами. Не менш важливим є відновлення мови після інсульту. На цей процес піде трохи часу, але результат не забариться.
У спектр послуг, що надаються нашими працівниками, також входить відновлення після мікроінсульту та догляд за лежачими хворими.
Як бачите самі, «Срібний вік» — це місце, де вам і вашим рідним буде представлений відмінний сервіс і повноцінна реабілітація пацієнта в пансіонаті.
При інсульті у людини відбувається порушення мозкового кровообігу. Це призводить до часткової загибелі клітин мозку від кисневого голодування. Такий небезпечний патологічний стан стрімко розвивається, що ускладнює надання допомоги хворому. Чим раніше пацієнта буде доставлено до лікувального закладу, тим вищі шанси на відновлення всіх функцій організму.
Наслідки інсульту безпосередньо залежать від зони ураження мозку та часу, який пішов на діагностику та надання першої медичної допомоги. Важливо пам'ятати, що ліва півкуля головного мозку керує правою стороною тіла, і навпаки. Хворі, які перенесли інсульт, часто стикаються з такими наслідками:
Близько половини пацієнтів, які перенесли гостре порушення мозкового кровообігу, стають інвалідами. Більшості їх потрібно постійний професійний догляд. Шанси відновлення значно підвищуються під час проведення повноцінного курсу реабілітації.
Тривалість реабілітації після інсульту залежить від рівня ураження мозку. Чим більше нейронів пошкоджено, тим довше і важче минає період відновлення. Медики наводять такі орієнтовні дані:
У цей час хворому важлива підтримка близьких людей. Проте реабілітацію можна довірити лише досвідченим фахівцям, які мають знання та навички роботи, спрямованої на відновлення втрачених функцій.
Найчастіше пацієнти стикаються з інсультами двох типів:
Вибираючи програму реабілітації, важливо точно знати тип інсульту, механізм розвитку патології та обсяг ураженої мозкової тканини. Це допоможе лікареві підібрати оптимальні методики відновлення.
Найчастіше визначити інсульт можна самостійно ще до приїзду медиків. До характерних ознак цієї патології відносять:
Щоб підтвердити діагноз і визначити рівень ураження мозку, хворому призначають комп'ютерну (КТ) або магнітно-резонансну томографію (МРТ). Результати цих досліджень становлять основу для встановлення точного діагнозу та розробки ефективного реабілітаційного курсу.
На жаль, лише кожен п'ятий пацієнт, який переніс інсульт у нашій країні, потрапляє до реабілітаційного центру. Професійний підхід, спеціальне обладнання та нові безпечні лікарські препарати – це все можливості реабілітації під контролем фахівців. Медична практика показує, що тільки такий підхід дозволяє досягти результату.
До ефективних методів реабілітації після інсульту відносять медикаментозне лікування та методики, спрямовані на відновлення мови, пам'яті та свободи рухів. У нашому центрі застосовуються комплексні реабілітаційні програми, що поєднують найефективніші відновлювальні методи.
Хворому необхідно приймати лікарські препарати, що сприяють відновленню кровотоку у сфері мозкової катастрофи. З цією метою призначають:
Додатково за наявності показань пацієнту призначають засоби, що покращують нервово-м'язову провідність та реологічні властивості крові. Якщо хворий відчуває біль, необхідний прийом аналгетиків. Займатися самолікуванням після інсульту категорично не можна. Тільки професійні неврологи та реабілітологи можуть підібрати препарати спрямованої дії та визначити їх дозування. Лікарі враховують індивідуальну переносимість компонентів препарату кожної людини.
Для відновлення рухливості кінцівок та координації рухів пацієнту необхідно займатися лікувальною гімнастикою (кінезіотерапією). Будь-які фізичні навантаження мають проводитися під контролем спеціаліста. Комплексні програми відновлення після інсульту включають:
Позитивну дію мають також процедури фізіотерапії, голкорефлексотерапії, гірудотерапії, мануальних впливів. Проведення будь-якої процедури в цей період можливе лише за призначенням та під контролем лікаря. Надмірна активність може не лише не допомогти, а й нашкодити хворому.
Основні цілі фізичної реабілітації – поставити пацієнта на ноги та повернути йому свободу руху, а також навички самообслуговування. Багато хворих цей непростий шлях займає кілька років. У цей період пацієнту та його родичам необхідно навчитися безпечно використовувати крісло-коляску. Для зручності пацієнтів у нашому пансіонаті з цією метою використовуються сучасні маневрені крісла зі складною рамою та похилою спинкою.
Близько 40% від загальної кількості людей, які пережили інсульт, стикаються з мовними порушеннями. Це з поразками мовних центрів кори мозку. Відновлення нормальної мови може тривати кілька років. Протягом цього часу з пацієнтом має працювати логопед, афазіолог та клінічний психолог. Програма нейрореабілітації розробляється з урахуванням вищих психічних функцій хворого. Важливий аспект – додаткова робота із родичами пацієнта для навчання їх навичкам надання нейрологопедичної допомоги.
Розлади ковтання або дисфагії розвиваються у 20-30% пацієнтів, які пережили інсульт. Якщо цю функцію не вдається відновити у повному обсязі, хворому загрожує виснаження, дегідратація, аспіраційна пневмонія. Для усунення цього стану застосовуються такі методики:
До моменту повного відновлення функції ковтання пацієнт перебуває на парентеральному харчуванні. Оцінку цієї навички за результатами реабілітаційного курсу проводить лікар-невролог.
Близько 30% пацієнтів після інсульту стикаються із порушеннями процесів сечовипускання та дефекації. Діарея, запор, часті позиви до спорожнення, нетримання сечі та калу – все це не лише ускладнює щоденний догляд за людиною, а й негативно впливає на психологічний стан хворого. За статистикою, у більшості пацієнтів урологічні порушення та нетримання калу проходять через рік після гострого порушення мозкового кровообігу. Щоб прискорити процес реабілітації, лікарі рекомендують такі методики:
У боротьбі з такими неприємними наслідками інсульту хворому дуже важливою є підтримка близьких. Пацієнт може відчувати сором і сором через неможливість контролювати свої природні потреби. Родичі та професіонали мають працювати у команді, щоб створити комфортні умови реабілітації для хворого.
Мозкова катастрофа майже завжди відбувається раптово, різко змінюючи життя людини. Втрата працездатності, обмеженість руху, втрата здатності говорити, писати та читати – все це часто призводить до апатії та депресії. Пацієнту важко прийняти себе у стані хвороби та безпорадності. Щоб уникнути важких психологічних наслідків, із хворим повинні працювати психологи.
Цілі психологічної реабілітації:
Робота з психологом допомагає людині, яка пережила інсульт, уникнути депресії. Від цього залежить результат усієї реабілітаційної програми.
Після мозкового кризу більшості пацієнтів потрібен якісний догляд. Протягом усього періоду реабілітації лікарі нашого центру прагнуть повернути хворому здатність до самообслуговування. За сприятливого результату роботи, до моменту повернення додому, людина повинна самостійно одягатися, виконувати гігієнічні процедури, готувати собі їжу.
Перед поверненням людини додому наші фахівці допомагають родичам переобладнати квартиру відповідно до потреб хворого. Людям з важкими постінсультними ускладненнями може бути потрібна установка спеціальних пристроїв, поручнів та пандусів для безпечного руху. Крім того, після повернення додому реабілітація має продовжуватися. Для цього з людиною продовжують працювати спеціалісти нашого центру.
Щоб запобігти рецидиву порушень мозкового кровообігу, важливо змінити спосіб життя. Пацієнту протягом усього наступного життя слід дотримуватись таких рекомендацій:
Порушення цих рекомендацій може призвести до повторного інсульту. Ознаки цього стану – раптова слабкість, втрата чутливості, різкий напад інтенсивного головного болю, порушення зору, розлади мови. У цьому випадку необхідно негайно викликати швидку допомогу.
У нашому центрі реабілітацію пацієнтів після інсульту проводять провідні спеціалісти Києва, використовуючи сучасні методики відновлення основних функцій та навичок. Звернення до пансіонату «Срібний вік» – перший крок до нового життя після інсульту.
Література:
1. Дамулін ІВ, Парфьонов ВА, Скоромець АА, Яхно ПН. Порушення кровообігу в головному та спинному мозку. Хвороби нервової системи. Посібник для лікарів. Москва: Медицина; 2005.
2. Кадиков АС, Шахпаронова НВ. Лікування та реабілітація хворих у відновлювальному резидуальному періодах інсульту. Москва; 2014. 93 с.
3. Кадиков АС, Чернікова ЛА, Шахпаронова НВ. Реабілітація неврологічних хворих. Москва: МЕДпрес-інформ; 2008. 288 с.
...будинки для людей похилого віку для догляду за літніми людьми - невід'ємна частина розвиненого соціуму. Тут намагаються створити для людей похилого віку гідні умови життя.
Ми намагаємося підтримувати високу якість та рівень життя постояльців. Підтримувати баланс між активністю та відпочинком, стежимо за акуратністю та здоров'ям.
Наша місія – забезпечити кращий сервіс, догляд та благополуччя своїх постояльців..
Чомусь до будинків для людей похилого віку люди ставляться скептично. Я вирішив перевірити, чи правда те, що про них говорять. Давно стояло питання про те, що батькам потрібне гарне лікування. Ми вирішили спробувати звернутися до «Срібного віку».
Мій дідусь завжди мріяв про таку пенсію, коли можна буде пожити собі. І нарешті цей час настав. Завдяки цьому пансіонату він став бадьорим та веселим. Коли ми відвідуємо його, розповідає нам, як цікаво проводить свій час. Радий, що можна підлікуватися, не відвідуючи поліклінік з її довгими чергами.
Нам із чоловіком завжди було страшно навіть слухати про будинок для людей похилого віку. Але вийшло так, що я весь час у турботах, чоловік пропадає на роботі, а мама почувається не дуже. Їй потрібна підтримка, турбота та увага. Мені було соромно розуміти, що не можу приділяти увагу мамі, як і раніше.