Будинок для людей похилого віку
Умови проживання
Умови проживання
Умови проживання
Умови проживання

Будинок для людей похилого віку: приватний чи державний?

чт, 09/20/2018 - 09:23
banner top

Кожен з нас хоче допомагати людям похилого віку. Особливо, якщо людина похилого віку є родичем. І деякі з людей похилого віку не в змозі робити навіть елементарні речі. Наприклад, миття тарілки після їжі, або протирання пилу в будинку.

Але на жаль люди, які не мають належних знань та досвіду у сфері медичного догляду, навряд чи зможуть забезпечити рідну людину необхідними зручностями. Давайте будемо чесні. Хто зміг впоратися з доглядом за близькою людиною без шкоди для власного здоров'я? Крім того, вам постійно доведеться відчувати почуття провини.

Не треба думати, що погано лише вам. Літні люди і самі розуміють, що приносять багато проблем своїм дітям та онукам. Та й про свою сім'ю забувати також не слід.

Захворювань може бути безліч, і при деяких з них похилого віку потрібен якісний догляд. А при психічних недугах люди похилого віку і зовсім можуть завдати шкоди собі або іншій людині. Наприклад, забути відключити газ на плиті. Зважаючи на сказане, догляд за такими людьми має бути цілодобовим, що допоможе не допустити плачевних наслідків.

І в подібних ситуаціях оптимальним рішенням стане звернення до будинку для людей похилого віку. Але виникають певні труднощі, т.к. більшість не знає, чи приватна чи державна установа вибрати.

Який будинок для людей похилого віку кращий?

Вибираючи приватну установу вам знадобиться ознайомитися з вартістю послуг, умовами утримання. При цьому не останню роль відіграє діагноз вашої близької людини.

А ось державні будинки мають кілька недоліків, основним із яких є відсутність стабільного надання послуг. До того ж персонал не враховуватиме індивідуальних особливостей підопічних, т.к. програма буде єдиною, і поширюється усім пацієнтів. Крім того приватні пансіонати облаштовані набагато краще за державні заклади.

Та й персонал буде набагато уважнішим, що є далеко не останнім фактором життя в будинку для літніх людей. У держустановах персонал отримує низькі зарплати, що є основною причиною поганого поводження зі старими. І, на жаль, іноді співробітники не дуже уважні до постояльців.

Весь персонал нашого будинку престарілих, перед прийомом на роботу проходить співбесіда з психологом.

І це призводить до формування негативної атмосфери. По суті людина, поміщена до державної установи, не житиме, а виживатиме, не отримуючи задоволення. А це може призвести до ускладнень у хворобі, а в деяких випадках навіть спричинити летальний кінець.

Ну і останнім пунктом стане паперова тяганина. Щоб помістити людину в держустанову, вам буде потрібно запросити спеціальну довідку в соціальних службах. А для отримання цього напряму потрібно вичікувати в тривалих чергах, і збирати безліч документів, разом із вашою близькою людиною.

Виходячи з наведеної вище інформації, стає зрозуміло, що оптимальним вибором стане саме приватний будинок престарілих. Помістивши рідну людину в таку установу, ви забезпечите її належним доглядом та турботою, і, отже, літня людина проживатиме в комфорті, радості та коханні!

 

Автор: Завідувач відділення Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр