Будинок для людей похилого віку: ціна та умови проживання

пт, 06/21/2019 - 10:52
banner top

Любов до батьків у різному віці виявляється по-різному. Якщо в дитинстві дитина дарує мамі та татові свою усмішку і міцні обійми, то подорослішаючи, намагається подбати про їхнє здоров'я та благополуччя, особливо якщо літні батьки. На жаль, не у нас є можливість завжди бути поряд зі своїми батьками, щоб прийти на допомогу у скрутну хвилину.

На схилі життя кожна людина заслуговує на гідне життя. Старість – не привід нудьгувати на самоті. Це час заслуженого відпочинку в оточенні добрих і чуйних людей, які зможуть присвячувати людині похилого віку 24 години на добу і з радістю візьмуть на себе всю турботу про неї. Ціни на проживання в приватних пансіонатах для людей похилого віку в Києві та інших містах України різні

Умови проживання у приватному будинку для людей похилого віку

Приватні будинки для людей похилого віку в Україні – це сучасна альтернатива державним установам для людей похилого віку та найкраще вирішення питання щодо забезпечення гідної старості тим, хто дав життя кожному з нас.

Основна їхня місія – сприяти застосуванню в Україні найсучасніших стандартів у професійному догляді за літніми людьми, дати можливість сім'ям піклуватися про родичів похилого віку з гідністю та повагою, зберігаючи тісний сімейний зв'язок. При їх обладнанні акцент робиться на інноваційні технології догляду та турботи, а також на увагу до деталей.

Оформляючи в приватний пансіонат, ви даєте можливість своїм людям похилого віку отримати все те, чого вони гостро потребують. Тут на них чекає:

 • сприятливе для здоров'я, доброзичливе та доступне середовище;
 • свіже повітря та обладнана для прогулянок територія;
 • турбота про самопочуття та цілодобовий контроль стану;
 • атмосфера затишку та безпечна домашня обстановка;
 • організація особистого простору;
 • спілкування з однолітками;
 • організація дозвільних та святкових заходів.

Зазвичай приватні будинки для людей похилого віку розташовуються в екологічно чистих районах. Особливий акцент у них робиться на зручне проживання гостей. До кожної людини тут індивідуальне ставлення. Регулярний огляд лікаря куратора є невід'ємною частиною піклування про постояльців. За потреби надання медичних послуг запрошується спеціаліст потрібної кваліфікації.

Виникає два питання, скільки коштує приватний пансіонат для людей похилого віку і як до нього потрапити?

Як потрапити до приватного пансіонату для людей похилого віку?

Приватні пансіонати в Україні приймають людей похилого віку, які просто хочуть пожити в тиші та спокої та поспілкуватися з однолітками, а також лежачих хворих, постояльців, які потребують реабілітації після інфаркту чи інсульту, для людей похилого віку з різними видами захворювань:

 1. цукровий діабет;
 2. перелом шийки бедра;
 3. сліпота;
 4. старече недоумство;
 5. старечий психоз;
 6. хвороба Альцгеймера та Паркінсона;
 7. гіпертонічна хвороба.

Для розміщення у пансіонаті не треба збирати великий пакет документів та довідок. Достатньо принести паспорт літньої людини та останній витяг з медичного закладу.

Вартість проживання в будинку для літніх людей

Ціна за проживання в будинку престарілих та інвалідів визначається в індивідуальному порядку, оскільки залежить не тільки від категорії кімнати для проживання, а й безлічі інших факторів:

 • здатність до самообслуговування;
 • психічний стан;
 • наявність інвалідності та серйозних захворювань;
 • потреба у реабілітаційних заходах.

Наприклад, вартість проживання лежачих хворих і постояльців з деменцією дещо вище, оскільки їм потрібно особливий догляд і більше уваги.

Вартість перебування постояльця в приватному пансіонаті для людей похилого віку становить - від 5000 грн. і залежить від стану літньої людини, тривалості та умов перебування.

Зазвичай приватні установи для людей похилого віку у Києві та інших містах України працюють за принципом «все включено». Ціна проживання в них складається з певного обсягу послуг, що включають:

 • повноцінне харчування з урахуванням соматичного стану та вікових особливостей;
 • цілодобові послуги доглядальниць;
 • динамічний медичний нагляд, надання долікарської допомоги та виклик невідкладної допомоги;
 • зміна постільної білизни;
 • регулярні гігієнічні процедури – зміна памперсів, купання, стрижка волосся та нігтів.

В цену за проживание в пансионате не входят личные вещи постояльца, медикаменты и шприцы, гигиенические принадлежности, трость, ходунки, инвалидная коляска, очки, глюкометр и тест-полоски. Все эти принадлежности постоялец должен взять с собой.
 

Автор: Завідувачка відділення Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр