Догляд за зубним протезом у літньому віці при проживанні в будинку для людей похилого віку

вт, 05/05/2020 - 22:50
banner top

Правильна гігієна порожнини рота у людей похилого віку в будинках для людей похилого віку важлива для їх загального стану здоров'я та якості життя. Проведено безліч досліджень, як захворювання ротової порожнини впливають на самопочуття літньої людини.

Було виявлено залежність між захворюванням ясен та хворобами серця. Дотримання гарної гігієни ротової порожнини є потужною зброєю проти серцевих нападів, інсультів та інших захворювань серцево-судинної системи.

Насправді, за даними ВООЗ, люди із захворюванням пародонту майже вдвічі частіше мають ішемічну хворобу серця чи хворобу серця. Одне дослідження показало, що наявність загальних проблем у роті, включаючи хворобу ясен (гінгівіт), карієс та відсутність зубів, була також ефективною для прогнозування захворювань серця, як і відстеження рівня холестерину в крові. Літні люди схильні до різних серцевих захворювань, а збереження рідних зубів у похилому віці прагнути до нуля. Тому найчастіше ми говоримо про гігієну та правильний догляд за знімними зубними протезами.

Догляд за зубними протезами

Відсутність належного догляду за зубним протезом може спровокувати розвиток стоматиту. Цей стан є запаленням тканини, викликаного розмноженням гриба Candida albicans, що лежить в основі зубного протезу. Це досить неприємне захворювання для наших старших близьких, яке може перейти в хроніку, якщо не розпочати лікування вчасно. Фахівці нашого будинку престарілих дотримуються наведених нижче рекомендацій і використовують засоби догляду за зубними протезами, сертифіковані в Україні. Ось що радять наші лікарі:

  • Якщо ви носите повні або часткові зубні протези, не забувайте щодня чистити і обробляти їх придатними для цього антибактеріальними рідинами.
  • Виймайте зубні протези з рота, на чотири години щодня
  • Не залишайте зубні протези у роті на ніч
  • Регулярно відвідуйте свого стоматолога для коригування зубного протеза відповідно до зміни рівня ясенної тканини
  • Дотримуйтесь здорової збалансованої дієти, що включає молочні продукти та продукти з високим вмістом клітковини.

Будьте впевненими - ваш літній родич отримає всю необхідну допомогу та рекомендації щодо догляду за знімними зубними конструкціями!