Доглядальниця для літньої людини в будинку для людей похилого віку

чт, 04/11/2019 - 10:37
banner top

Кожна людина неминуче старіє. Щаслива старість батьків – це важливо для кожного з нас. Так чудово, коли люди похилого віку зберігають бадьорість, коли вони активні та діяльні, молоді душею та сповнені життєвої енергії. Як би хотілося, щоби так було завжди. Але роки беруть своє, і настає час, коли нашим батькам, бабусям та дідусям потрібний постійний догляд, турбота, увага та підтримка. Дуже важливо буває вчасно викликати лікаря, простежити, щоб їжа була багата на вітаміни. На жаль, іноді близькі люди потрапляють до лікарні, після чого їм потрібна тривала реабілітація та паліативна допомога. А у нас робота, хатні справи, діти. Як скрізь встигнути? Вихід є! Ви можете найняти доглядальницю для хворого або влаштувати його в приватний пансіонат для людей похилого віку, в якому працює дбайливий, терплячий і уважний персонал з практичним досвідом.

Як знайти доглядальницю для літньої людини?

Якщо у вас з'явилася необхідність найняти доглядальницю додому або з проживанням, необхідно звернути увагу на її рекомендації, наявність медичної освіти, досвід роботи та стійкість до стресу. З іншого боку, значної ролі грає людський чинник. У пансіонатах для людей похилого віку за хворими людьми на зміні доглядає відразу кілька доглядальниць. У таких установах не буває випадкових людей, оскільки їхня робота постійно контролюється. Наймаючи доглядальницю додому, ви не застраховані від недобросовісного ставлення доглядальниці до роботи, відсутності навичок догляду за лежачими хворими та знань особливостей перебігу різних захворювань.

Що повинна робити доглядальниця?

До її обов'язків входить цілий спектр медичних та патронажних послуг. Хороша доглядальниця – це кваліфікований медик і тонкий психолог, який завжди підтримає віру у одужання, вислухає, дасть пораду та поспівчує. Сама присутність доброзичливої ​​та уважної доглядальниці здатна підняти настрій хворого та покращити його стан.

Медичні обов'язки доглядальниці

Медичні обов'язки медсестри-доглядальниці включають:

 • динамічне спостереження та контроль стану літньої людини;
 • виконання медичних призначень – своєчасний прийом лікарських засобів та призначень лікаря, постановка, крапельниць, уколів, клізм, проведення перев'язок;
 • забір матеріалу для аналізів;
 • вимірювання тиску та рівня цукру в крові;
 • допомога у переміщенні ліжком;
 • профілактика та лікування пролежнів;
 • лікувальний масаж та гімнастика;
 • заняття з відновлення мови після інсульту

Патронажні обов'язки доглядальниці

До спектру послуг доглядальниці за літніми людьми та інвалідами входить:

 • забезпечення фізичної безпеки людини похилого віку;
 • виклик лікаря чи швидкої допомоги в екстрених ситуаціях;
 • допомога у прийомі їжі та проведенні щоденних гігієнічних процедур;
 • супровід на прогулянки на свіжому повітрі;
 • організація дозвілля та посильних занять;
 • спілкування та психологічна підтримка.

Одним з основних обов'язків доглядальниці є догляд за лежачими хворими та допомога у виконанні санітарно-гігієнічних процедур – вмивання, перевдягання, супровід до туалету, використання судна, його очищення, а також косметичних процедур – стрижка волосся та нігтів, гоління, догляд за порожниною рота, вух, рота, нанесення косметичних засобів на шкіру.

У послугах доглядальниці в будинку престарілих особливе місце займає доброзичливе ставлення, оскільки добре слово і добра справа – досить сильні ліки. Після короткочасної адаптації пансіонат для людей похилого віку стає другим будинком, у якому всі люди похилого віку ведуть повноцінний спосіб життя. Мало того, всі вони мають можливість активно спілкуватися, знайомитись, дружити. Робота доглядальниці для літньої людини або інваліда – це не тільки турбота про підопічного, що продовжує життя і підвищує його якість, це ще впевненість родичів у тому, що здійснюється належний догляд, виконуються всі необхідні приписи лікаря, і людина похилого віку перебуває в повній безпеці.

Любіть і бережіть своїх літніх родичів, а в іншому вам допоможе кваліфікована доглядальниця будинку для людей похилого віку Срібний Вік!

Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр