Фізичні навантаження для людей похилого віку

чт, 11/28/2019 - 17:25
banner top

Фізичні навантаження необхідні людям похилого віку підтримки здоров'я. Вважається, що навантаження для пенсіонерів – стрес. Однак, це не так, і активність допомагає тримати в тонусі роботу внутрішніх органів, зміцнюють м'язи та суглоби, покращують кровообіг та знижують ризик серйозних захворювань.

Але варто врахувати, що не можна братися за будь-яку фізичну роботу, навантаження мають бути помірними та регулярними. Також господарювання не буде достатньо.

Особливості навантажень для людей похилого віку

Займатися фізичними вправами можна і потрібно навіть у похилому віці. Але в останньому випадку треба дотримуватись кількох простих правил, щоб отримати максимум користі, і виключити отримання травм:

  • Починайте з розминки. М'язи та суглоби потрібно як слід розігріти перед тренуванням;
  • Завершенням будь-якого тренування мають бути вправи на розтяжку та рівновагу;
  • Контролюйте інтенсивність. Частота пульсу під час тренувань має бути в межах 110-120 ударів за хвилину;
  • Під час бігу чи їзди не потрібно ставити швидкий темп, якщо відчуваєте, що не вистачає дихання, зменште швидкість;
  • Вправи з обтяжувачами та гантелями потрібно виконувати плавно, без різких рухів. Це стосується й розтяжки.

Якщо дотримуватися цих простих рекомендацій, після тренування ви відчуєте легку втому та покращення настрою. Регулярні заняття продовжують життя та зберігають працездатність людини.

Найбільш сприятливий вплив мають аеробні тренування: біг, катання на лижах, плавання, спортивна ходьба, їзда на велосипеді та ін. Вони зміцнюють серцево-судинну систему та знижують ризик інсультів та інфарктів.

Як підібрати правильну програму занять

Програма тренувань залежить від стану людини. Краще буде, якщо звернутися до фахівця, який складе комплекс вправ, виходячи з показників здоров'я. І тому проводиться діагностика, здаються аналізи. Лікар оцінює, який ступінь навантаження буде оптимальним.

Крім того, для деяких пенсіонерів можуть бути протипоказання щодо навантажень, наприклад, при перенесеному інсульті, при наявності травм та ін.

Тому універсальних методик з фізичних навантажень для людей похилого віку немає і бути не може.

Також, у деяких випадках потрібно знижувати навантаження та змінювати план занять: якщо наступного дня після тренування ви почуваєтеся втомленим – це правильний сигнал того, що навантаження занадто велике. Спорт має давати сили, а не забирати їх.

Коли і де займатися фізичними вправами

Час тренувань можна визначати самостійно: вранці, вдень чи увечері. Все залежить від особистих переваг та зручності.

Але не варто розпочинати зарядку одразу після їжі. Після їди повинен пройти як мінімум годину.

Якщо у людини похилого віку проблеми зі стійкістю, вправи можна виконувати сидячи на стільці.

Місце занять можна вибрати будь-яке – вдома, на свіжому повітрі, або у залі у групах. Звичайно, найкращий варіант, спеціальні заняття для пенсіонерів, в яких заняття проходять під наглядом тренера, який покаже правильну техніку, допоможе.

Пансіонати для людей похилого віку

Відновлення фізичних сил та зміцнення здоров'я для людей похилого віку доступні в пансіонатах.

Будинок для людей похилого віку «Срібний вік» у Києві пропонує пенсіонерам програму реабілітації та лікування. Тут люди похилого віку перебувають під наглядом кваліфікованого меду. персоналу.

До програми включено: здорове дієтичне харчування, проживання в комфортних номерах, лікувальну гімнастику під наглядом тренера, дозвілля.

Тут пенсіонери отримають усе необхідне – медичну допомогу, психологічну підтримку та спілкування з ровесниками.


Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр