Набряк ніг у людей похилого віку
Набряк ніг у людей похилого віку

Набряк ніг у людей похилого віку. Причини та лікування

чт, 10/24/2019 - 15:44
banner top

З віком у людей виникають проблеми із серцево-судинною системою, які призводять до появи набряків. Набряки ніг у людей похилого віку можуть виникати внаслідок тривалих фізичних активностей протягом дня. І тут набряклість вважається звичайним явищем і проходить сама. Але якщо проблема виникає навіть за малорухливого способу життя, то варто звернутися до лікаря.

Причини набряку ніг

Причиною застою рідини в організмі може стати вживання їжі із підвищеним вмістом солі. Зовнішніми ознаками можуть бути набряки під очима, опухлі руки та пальці. Такий самий ефект мають алкогольні напої.

На підвищену набряклість можуть впливати фізіологічні фактори:
 

 • Неправильний підбір взуття (характерніше для жінок);
 • Неправильне харчування;
 • Підвищена температура у приміщенні чи надворі;
 • Довге перебування в одному положенні, сидячим або стоячим.
 • Відсутність фізичної активності (фізкультура у літньому віці)

При виявленні проблеми фізіологічного характеру можна уникнути прийому лікарських засобів, головне – своєчасно усунути причину.

Патологічні чинники з'являються через вік і зношеність організму. Такі причини можуть діагностуватися тільки лікарями, але найпоширенішими вважаються:

 • Ниркова недостатність;
 • Захворювання серцево-судинної системи;
 • Варикоз;
 • травми;
 • Дисфункції щитовидної залози та ін.

Ознаки набряку ніг

Набряки ніг можуть виникати як у чоловіків, так і у жінок.
Розпізнати захворювання дуже просто. Найяскравіший ознака – збільшення кінцівок обсягом, і складно розглянути кісточки. Крім цього відчувається біль, дискомфорт та труднощі при пересуванні, швидка втома, загальне нездужання.

Симптоми можуть проявлятися сильніше влітку і при загостренні хвороб, які спричиняють застій рідини в організмі. До загальної набряклості може додатися зміна кольору шкірних покривів. Все це загрожує серйозними наслідками, аж до втрати кінцівок. Тож своєчасне звернення до лікаря не буде зайвим.

Лікування набряку ніг

Сучасні методи лікування включають:

 • Медикаментозне лікування;
 • Лікування мазями;
 • Масажі, фізіотерапія;
 • Дієти, та ін.

Мазі призначаються для зняття набряклості та полегшення больових симптомів. Їх також рекомендують при варикозі. Застосування народних засобів у своїй не виключається.

Але, як говорилося раніше, набряки - наслідки інших захворювань, тому медикаментозне лікування спрямоване на лікування патологій, пов'язаних з дисфункцією нирок, серцево-судинних захворювань та ін. Часто прописуються сечогінні засоби, які сприяють виведенню зайвої рідини з організму.

Для людей із варикозом фахівці рекомендують використання компресійної білизни – спеціальні колготи чи панчохи.

Загальний стан допоможе покращити зміна способу життя: корекція харчування, яке має включати велику кількість рослинних продуктів; відмова від солінь та копченостей; регулярні ванни з додаванням масел; помірні фізичні навантаження та оздоровча гімнастика.

Лікування набряків ніг у пансіонатах
 

Будинок для престарілих «Срібний вік» у Києві пропонує літнім людям програму для лікування набряклості та відновлення фізичного здоров'я.

Кваліфіковані лікарі проводять діагностику пацієнта та призначають оптимальний курс лікування.
У пансіонаті пенсіонери отримають не лише професійну медичну допомогу, а й комфортні умови проживання.

Позитивний результат лікування відзначається вже першого тижня перебування в пансіонаті.


Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр