Перелом шийки бедра
Перелом шийки бедра

Перелом шийки стегна – реабілітація

вт, 12/18/2018 - 16:00
banner top

Перелом шийки стегна у похилому віці дуже поширена травма, організм вже не в змозі швидко відновлюватися, особливо після тяжких травм, таких як перелом шийки стегна. Найчастіше він виникає в результаті падіння, але причиною може стати і просто необережна хода сходами. Відновлення – тривалий процес, але з нашою допомогою він пройде успішно.

До групи ризику входять люди віком від 65 років, причому жінки стикаються з такою проблемою частіше через зміни гормонального фону. Причина поширеності цього явища серед людей похилого віку полягає в тому, що кістки стають більш крихкими, оскільки щільність їх зменшується.

Своєчасне звернення до медиків збільшує шанси на те, що той, хто отримав травму, зможе ходити самостійно.

Експерти говорять про те, що небезпечний не сам факт перелому шийки стегна, а наслідки, які можуть за ним наслідувати. Тому важливо довіритись професіоналам – у цьому випадку реабілітація після перелому шийки стегна пройде з успіхом. Медичний догляд за такими хворими, реабілітаційні заходи – один із напрямків діяльності пансіонату «Срібний вік».

Перелому шийки стегна - визначення та види

В результаті падіння головка кістки стегна ламається в місці з'єднання з шийкою (тазом). Існує класифікація травми, за допомогою якої визначають серйозність ушкодження:

 • Повний;
 • Неповний.

Перший у свою чергу поділяється на два види – зі зміщенням тканин після перелому та без нього. Розлом може бути поперечним, оскольчастим, косим.

Ознаки, що вказують на проблему шийки стегна

Про пошкодження шийки стегна говорять такі симптоми:

 1. Під час рухів постраждалою ногою посилюються болючі відчуття в паху;
 2. Потерпілий починає ходити з накульгуванням, оскільки одна кінцівка стає коротшою;
 3. Стопа вивертається назовні.
 4. Потерпілий не може підняти ногу у лежачому положенні через пошкодження шийки стегна.

Все це говорить про те, що потрібне термінове, грамотне лікування. Для того, щоб не посилити ситуацію після падіння, ногу потерпілого необхідно зафіксувати в районі коліна та стегна, та заспокоїти. Перша допомога на цьому закінчується – далі слід викликати лікаря.

Методи лікування

Найефективніший метод - проведення хірургічної операції, під час якої уламки з'єднують штифтами, гвинтами або замінюють протезом пошкоджений суглоб. Але в деяких випадках пацієнтові віком хірургічне втручання протипоказане. Тоді використовують консервативний спосіб – накладення гіпсу.

Проблеми, спричинені травмою

Перелом шийки стегна у людей похилого віку призводить до виникнення ускладнень:

 • Больовий синдром;
 • Нетримання;
 • Закрепи, спричинені зниженням тонусу (атонією) кишечника.

Щоб позбавити пацієнта болю, наші лікарі підбирають ефективні, безпечні препарати.

Проблема нетримання вирішується використанням пелюшок, які необхідно часто міняти. Памперси в цьому випадку не підходять, оскільки ушкодження викликає біль при перевертанні.

Для відновлення повноцінної роботи кишечника до раціону додаються кисломолочні продукти. У нашому пансіонаті встановлені камери – родичі пацієнтів можуть простежити, як відбувається реабілітація, чи надають належну увагу їхнім рідним.

Повернення до повноцінного життя після перелому шийки стегна

Після закінчення операції співробітники нашого центру переходять до відновлювальних процедур. Необхідно розуміти, що результативність процедур залежить від ступеня важкості ушкодження. Високий рівень кваліфікації наших лікарів, постійний контроль за станом хворого суттєво збільшують шанси на успіх.

Після операції, в першу чергу необхідно позбавити людину болю або звести її до мінімуму.

Нескладні вправи слід виконувати з перших днів після проведення операції:

 • Здійснювати рухи стопою;
 • Двигати пальцями ноги;
 • Піднімати таз за допомогою опори, але не вставати.

Масаж, що проводиться, покращує кровообіг, що благотворно впливає на зрощення кісток. За такого комплексного підходу постраждалий зможе вставати вже за 20 днів. Раніше це робити не рекомендується. Спочатку пересуватися слід обережно, з використанням ходунків.

Наші спеціалісти розробляють програму лікувальної фізкультури, яка допоможе швидше відновити рухливість після перелому шийки стегна.

Правильний догляд – запорука успіху

Пацієнт після перелому шийки стегна потребує щоденного кваліфікованого догляду. Ситуація може ускладнитися внаслідок виникнення ускладнень. Зменшити ризик їх виникнення допоможе грамотне залицяння.

Перелом шийки стегна призводить до того, що хворому наказують лежачий режим. Медичні маніпуляції знижують ризик виникнення пролежнів, проблем із легкими.

Процес реабілітації може ускладнитися тим, що хворий впадає у депресію. У нашому будинку престарілих створені відмінні умови та кваліфікований догляд за лежачими хворими, для підтримки морального духу, проводяться бесіди з досвідченим високопрофесійним лікарем-психіатром.

Особливості та переваги пансіону «Срібний вік»

Ми пропонуємо кваліфікований догляд, лікування для ваших рідних, незалежно від тяжкості їхнього стану. Комплексний підхід, окрім проведення реабілітаційних процедур, включає:

 • Проживання у комфортних, безпечних умовах;
 • Всебічну допомогу з боку персоналу;
 • Повноцінний раціон, який у разі потреби складається індивідуально;
 • Найкращі умови для лежачих хворих;
 • Щоденний контроль за станом здоров'я.

Велика доглянута територія сприяє прогулянкам. Пандуси дозволяють пересуватися на візках тим, хто не в змозі ходити. Сприятлива атмосфера, професіоналізм співробітників дозволить пацієнтові швидко залишити у минулому проблеми шийки та вести повноцінний спосіб життя. А лояльна цінова політика дозволяє скористатися нашими послугами людям із середнім рівнем заробітку.

Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр