Поради щодо догляду при трофічній виразці у людей похилого віку

вт, 03/03/2020 - 15:21
banner top

Трофічна виразка – глибоке ураження шкірних покривів, що важко загоюється, яке часто спостерігається на ногах у людей похилого віку. Дані рани з'являються внаслідок порушення кровотоку та розвитку інфекційних процесів. У 70% хворих на трофічні виразки ніг провокує хронічна венозна недостатність.

Як лікується трофічна виразка?


Основною причиною трофічної виразки є порушення кровотоку в ногах із подальшими застоями. Це провокує інфікування ніг та розвиток шкірних виразок. Суттєво уповільнюють швидкість регенерації навіть невеликих подряпин – продукти життєдіяльності клітин.

Лікування даних шкірних уражень у формі трофічних виразок у людей похилого віку може здійснюватися хірургічно або шляхом використання ліків:

  • Медикаментозна терапія. Пацієнтам накладають пов'язки на уражені ділянки. Комплексна терапія за допомогою медикаментів дає змогу зняти запалення та підготувати хворого до подальшого хірургічного втручання.
  • Оперативне втручання. Хірургічний метод лікування трофічної виразки використовується у ситуації, коли медикаментозна терапія неефективна. Свідченням термінового оперативного втручання є скупчення гною, розвиток великого набряку, загроза ампутації ноги.

У людей похилого віку прогноз одужання при трофічній виразці умовно сприятливий. При ефективному лікуванні та грамотному догляді для регенерації невеликих виразок необхідно близько 2-х тижнів, великим ранам потрібно близько півтора місяця. Літній людині з цим захворюванням потрібен кваліфікований догляд, який повною мірою надається в нашому будинку для людей похилого віку "Срібний Вік". Необхідно регулярно обробляти рани, робити перев'язки та стежити за перебігом загоєння ран. Найчастіше ці маніпуляції повинні проводитися досвідченими медсестрами на щоденній основі.