Реабілітація після інфаркту міокарда

чт, 08/08/2019 - 13:58
banner top

Інфаркт міокарда – клінічна форма хвороби серця, за якої відбувається відмирання клітин міокарда внаслідок порушення кровообігу (тромбозу та ін.). У багатьох випадках вдається уникати летальних наслідків, але пацієнтові після цього потрібна тривала реабілітація після інфаркту міокарда під наглядом із щоденним доглядом.

Завдання відновлення після інфаркту

При перенесеній хворобі багато хто практично повністю втрачає працездатність, тому потрібно ретельний догляд за хворими. Фізична реабілітація після інфаркту міокарда – важливий крок на шляху одужання.

Відновлення після хвороби передбачає перегляд меню харчування та способу життя в цілому – відмова від згубних звичок, долучення до лікувальних фізичних навантажень – а також відновлення рухових функцій, медикаментозне лікування, наявність кваліфікованої медичної допомоги та постійного контролю за станом пацієнта.

Лікування та реабілітація після інфаркту міокарда не тільки продовжують життя, а й суттєво зменшують ймовірність повторного нападу.

Етапи реабілітації після інфаркту міокарда

Розрізняють 2 основні етапи відновлення після інфаркту: стаціонарний та постстаціонарний.

Термін реабілітації залежить від тяжкості стану хворого. Так, наприклад, при дрібновогнищевому інфаркті без складних наслідків не потрібне тривале стаціонарне лікування. При серйознішому випадку – нападі з аневризмою чи іншими серйозними наслідками, період відновлення у стаціонарі може тривати більше часу.

Незалежно від цього наступний постстаціонарний етап необхідний для поліпшення фізичного стану пацієнта.

Реабілітація після інфаркту в будинку для людей похилого віку

Людям пенсійного віку складніше реабілітуватися після інфаркту міокарда: фізичні навантаження у великих обсягах при хворобі протипоказані, родичі не завжди можуть забезпечити належний догляд, потрібні постійні відвідування лікаря. Тому лікування вдома не завжди сприятливо впливає.

Пансіонат для людей похилого віку - найкраще місце для відновлених процедур після перенесеного серцевого нападу.

Пансіонат «Срібний вік» у Києві пропонує комфортні умови та допомогу кваліфікованого меду. персоналу для людей, яким потрібна реабілітація.

Програма реабілітації включає відновлення рухових функцій, дієту, лікувальну гімнастику, спостереження досвідчених лікарів. Пацієнти пансіонату протягом кількох місяців зможуть повернутися до колишнього способу життя.

Комплексне лікування включає оцінку стану хворого, підбір оптимального медикаментозного лікування, психосоціальну реабілітацію, відстеження ефекту відновлювальних процедур та коригування програми за потребою.

Пансіонат пропонує комфортну домашню обстановку та асистивне проживання: затишні номери, в яких можна відпочити та побути в тиші; є всі зручності - ванні кімнати з душем, обладнані вбиральні для зберігання речей.

Щоденні прогулянки на свіжому повітрі в тихій спокійній обстановці на природі благотворно впливають на поліпшення здоров'я.

Результати реабілітації після інфаркту у пансіонаті

Реабілітаційний курс після обширного інфаркту в пансіонаті забезпечує максимальну ефективність лікування: це допоможе уникнути інвалідності, суттєво знизити повторний напад, покращити загальний фізичний та психоемоційний стан пацієнта.

Перевага реабілітації в будинку для людей похилого віку «Срібний вік» полягає не тільки в передових методиках відновлення фізичного здоров'я. Соціалізація – ще один важливий крок на шляху до одужання. У пансіонаті люди похилого віку отримають гідний догляд, а спілкування з однолітками допоможе уникнути депресії, яка часто виникає у людей похилого віку внаслідок нестачі уваги з боку родичів.

Результати реабілітації не забаряться. Вже в перший тиждень перебування у пацієнтів відзначається позитивна динаміка відновлення вестибулярних та рухових дисфункцій, знижується потреба у великих кількостях медикаментів, стабілізується тиск, уповільнюється розвиток атеросклерозу та ін.

 

Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіат