Реабілітація після інсульту
Відновлення після інсульту

Реабілітація після інсульту

ср, 02/06/2019 - 16:06
banner top

Ще недавно інсульт був вироком. У кращому разі у хворих суттєво знижувалась якість життя, у гіршому – вони ставали глибокими інвалідами. Медики розрізняють два види гострих порушень кровопостачання мозку. Вони обидва вимагають термінового втручання, серйозного лікування та тривалого відновлення. Своєчасне виявлення симптомів, які можуть вказувати на початок інсульту, дозволяє врятувати життя та мінімізувати ускладнення, а кваліфікована реабілітація відіграє ключову роль у одужанні та поверненні пацієнта до повноцінного життя.

Інсульт – друга після інфаркту причина смерті. Мозкова катастрофа може статися у будь-якому віці, але частіше інсульт вражає людей похилого віку. Будь-яка людина, яка перенесла інсульт, має тривалий період відновлення. Якщо все робити правильно, використовуючи професійний підхід, шанси повернутися до звичайного життя дуже великі.

Види реабілітації після інсульту

Існує два варіанти реабілітації людей похилого віку після інсульту:

  • Догляд за хворим після інсульту в домашніх умовах. Цей варіант має єдину перевагу - хворий залишається у звичній для себе обстановці. Домашнє відновлення досить вимагає часу, сил і терпіння, оскільки хворому необхідний постійний догляд, медичний супровід, консультації спеціаліста, контроль прийому медикаментів.
  • Догляд за хворими після інсульту в пансіонаті для людей похилого віку. Кваліфікований персонал забезпечує патронажний догляд, уважно стежить за станом та вносить зміни до терапевтичної схеми лікування.

Одним з основних напрямків будинку для людей похилого віку «Срібний Вік» є реабілітація та ввідновлення після інсульту. Слід зазначити, що наш пансіонат має дуже зручне територіальне розташування та пропонує найдоступніші ціни на обстеження та консультації.

Реабілітаційні заходи після інсульту

Постінсультне відновлення – цілий комплекс заходів, спрямованих на якнайшвидше відновлення пацієнтів з мозковим інсультом та зниження ризику повторного захворювання. Вона містить в собі:

  • загальні заходи щодо догляду за хворими після інсульту;
  • підтримуючі медикаментозні програми;
  • фізіотерапевтичні методики;
  • лікувальна гімнастика;
  • психологічна допомога;
  • логопедичні заняття.

Загальні заходи щодо догляду за хворими після інсульту включають: правильне харчування, гігієнічні процедури, догляд за шкірою та профілактику пролежнів. Медикаментозна терапія передбачає суворий контроль дозування та кількості прийомів лікарських препаратів.

Фізіотерапевтичні методики догляду за хворими після інсульту допомагають пацієнтам відновлювати навички, стереотип і темп ходьби. Після інсульту людина ослаблена, тому фізичні навантаження слід дозувати.

Ушкодження тканини головного мозку найчастіше спричиняє психологічні проблеми. Щоб стабілізувати емоційне тло пацієнта, йому необхідна підтримка оточуючих та професійна психологічна допомога. Основна мета логопедичної роботи – повернення нормі стану мовної функції.

Будинок для людей похилого віку «Срібний Вік» - це необхідний догляд у комфортних умовах. Він створений для того, щоб люди похилого віку в Україні відчували себе потрібними завжди, навіть після мозкового удару, і були впевнені, що допомога завжди поруч. Для кожного пацієнта підбирається індивідуальна програма залежно від його стану, спрямована на відновлення та подальше підтримання втрачених функцій, а також на профілактику розвитку ускладнень, таких як спастика та розвиток контрактур паралізованих кінцівок.

Особливості реабілітації людей похилого віку після інсульту

Слід зазначити, що реабілітація людей похилого віку, які перенесли інсульт, потребує особливого підходу. Іноді спроби посадити таких пацієнтів у ліжку призводить до втрати свідомості та порушення дихання. У таких ситуаціях необхідне навчання правильним прийомам дихання та корекція тиску. У випадку з літніми та літніми людьми необхідно враховувати їх соматичні особливості, переносимість фізичних навантажень, тугорухливість суглобів, яка формується з віком. Їх процес руху – це стільки відновлення активності, скільки підтримку життєдіяльності.

Профілактика повторних інсультів

Для профілактики повторних інсультів необхідно впливати на фактори ризику, основним із яких є гіпертонічна хвороба. Прийом препаратів має здійснюватись під суворим контролем.

Наші досвідчені фахівці допоможуть літнім пацієнтам після інсульту переглянути раціон харчування та спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок та долучитися до лікувальної фізкультури. Відновлювальні заходи дають змогу не тільки суттєво продовжити життя, а й знизити ризик повторних мозкових ударів. Завдяки професійному підходу настає повне одужання.

Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр