Стареча деменція
пансіонат для хворих на деменцію київ

Стареча деменція: основні симптоми, ознаки та стадії розвитку

пт, 01/25/2019 - 12:38
banner top

Літні люди, які страждають на старечу деменцію, вже не в змозі самостійно себе обслуговувати. А що найстрашніше – порушується робота мозку, і людина може завдати шкоди собі та іншим. Догляд за хворими з таким діагнозом передбачає цілодобовий нагляд, який членам сім'ї забезпечити дуже важко.

Рідні стикаються із серйозними проблемами – депресією, втомою, нагляд за хворими перетворюється на тортури для всіх членів сім'ї, плюс до всього не вистачає професійних знань, навичок та забезпечити належне доглядання дуже складно. Але вихід є. Звернувшись до пансіонату «Срібний вік» ви передаєте свою рідну людину в надійні руки. Лікування старечої деменції на європейському рівні, чудові умови утримання, безпека у поєднанні з доступними для українця із середнім рівнем доходу цінами – найкраще рішення.

Догляд за хворими зі старечою хворобою недоумства (старечою деменцією) - справа, яку краще доручити професіоналам.

Симптоми захворювання на старечу деменцію

Для цієї старечої хвороби характерні такі ознаки:

 • На першій стадії з'являється забудькуватість, порушується орієнтація на знайомій місцевості, втрата часу;
 • Люди зі недоумством другого ступеня, крім перерахованих вище симптомів, страждають труднощами у спілкуванні, безцільно блукають по квартирі, не можуть самостійно доглядати за собою;
 • На третьому етапі у людей спостерігаються труднощі у пересуваннях, вони перестають впізнавати близьких, з'являється агресія, порушується мова.

У будинку для хворих на деменцію для літніх пацієнтів чекає не лише професійна терапія, а й моральна, психологічна підтримка, яка дуже важлива в подібній ситуації.

Що включає лікування в пансіонаті для хворих на деменцію

Це комплекс заходів, спрямований на підтримку стану пацієнта, стримування подальшого розвитку захворювання. Сюди входить:

 1. Медикаментозна терапія комплексної дії – для хворих на деменцію розробляється індивідуальний курс препаратів (протизапальних, антидепресантів, нейролептиків);

 2.  Важко знайти контакт з людиною зі слабоумством, а спілкування дуже важливе. Професійні психологи вирішують проблему;

 3.  Використовується спеціальна методика лікування, спрямовану тренування розумових процесів, пам'яті;
  Якісний догляд включає також посильні фізичні навантаження;

 4.  У нашому центрі догляд за хворими не обходиться без щоденного контролю за станом здоров'я.

  Крім цього, терапія включає і профілактичні заходи, що перешкоджають розвитку недуги, і індивідуальне харчування. Вчені зі Швейцарії довели, що якщо догляд за хворими зі старечою деменцією доповнюється раціоном, багатим на овочі, фрукти, ризик подальшого розвитку недуги суттєво знижується.

Що пропонує хворим на пансіонат для хворих на деменцію «Срібний вік»?

Не тільки належний догляд, професіоналізм вирізняє нас на тлі інших. Ми пропонуємо різні номери – від класу VIP до стандартного, що відрізняються за ціною. Але всіх їх поєднують комфортні умови для хворих. Оцінити умови проживання можна на сайті або відвідавши наш будинок престарілих.

Наші пацієнти не просто доживають свого віку, а живуть повноцінним життям, займаючись улюбленими справами, здійснюючи прогулянки доглянутою, безпечною територією. У нашому будинку вони оточені любов'ю, турботою. Вони не почуваються нікому непотрібними хворими, а є повноцінними членами великої турботливої ​​родини.

Хворими зі старечою деменцією займаються лікарі, реабілітологи, масажисти, фізіотерапевти, медперсонал з багаторічним досвідом, відповідним освітою. У пансіонаті для людей похилого віку створені сприятливі умови для лежачих пацієнтів, що включають профілактичні, спеціально розроблені заходи проти появи пролежнів та інших ускладнень.

Ви завжди можете звернутися з питаннями щодо нагляду за хворими зі старечою хворобою, що вразила мозок. У будь-який момент кожен може запросити відеозаписи, щоб проконтролювати умови змісту, побачити наскільки якісний догляд ми пропонуємо.

Виды деменции 

Набуте недоумство (деменція) найчастіше проявляється саме у людей похилого віку. При цьому залежно від причини розвитку цього патологічного стану виділяють кілька видів старечої деменції:

 • Недоумкуватість на тлі хвороби Альцгеймера. Це найпоширеніший вид старечої деменції, коли пошкодження нейронів пов'язані з первинними дегенеративними процесами нервової системи. Нервові клітини гинуть внаслідок формування амілоїдних бляшок у тканинах головного мозку. Процес поступово розвивається, що призводить до повільного наростання симптомів.
 • Судинна чи мультиінфарктна деменція. Причиною цієї форми недоумства стає порушення мозкового кровообігу або крововилив у м'які тканини мозку. Судинна форма патології викликає помутніння свідомості, порушення пам'яті, різноманітні розлади психіки.
 • Деменція з телятами Леві. Це рідкісна форма недоумства, що розвивається через утворення патологічних (атипових) тілець Леві всередині нейронів. Це призводить до порушень сну, галюцинацій, проблем з пам'яттю та концентрацією уваги.
 • Змішана форма патології. В цьому випадку загибель нейронів відбувається на тлі одночасного розвитку дегенеративних процесів та порушень кровопостачання тканин мозку.

У віковому діапазоні старше 65 років близько 5% людей страждають на деменцію. До 80 років цей показник зростає до 20%. 

Стадії захворювання

Неврологи виділяють три стадії розвитку старечого недоумства:

1. Стадія перша. Інтелектуальні здібності пацієнта знижуються на тлі збереження критичного мислення. Хворий здатний обслуговувати себе самостійно, усвідомлюючи у своїй необхідність медичної допомоги.
2. Стадія друга. Ця стадія проявляється значним погіршенням пам'яті, розумових здібностей та критичного мислення. Хворі зазнають труднощів у побуті, не завжди здатні до самообслуговування, вимагають догляду та нагляду.
3. Стадія третя. На цьому етапі відбувається розпад особистості людини із незворотною зміною характеру. Літня людина може не впізнавати найближчих родичів, впадати в стан апатії, втрачати інтерес до життя. У важких випадках хворий втрачає здатність говорити, рухатися, їсти. Пацієнт вимагає щохвилинного спостереження та догляду.

Перелічені симптоми зазвичай наростають поступово. Родичам важливо не ігнорувати тривожні ознаки, а вчасно звернутися до фахівців.

Особливості лікування

На жаль, ушкодження нейронів необоротні. У зв'язку з цим терапія спрямована на уповільнення розвитку деменції та підвищення якості життя хворого. Провести ефективну корекцію розладів поведінки можуть лише професійні лікарі неврологи, реабілітологи та психологи. Саме такі фахівці надають допомогу пацієнтам нашого центру. Курс реабілітації включає:

 • медикаментозне лікування;
 • соціальну терапію;
 • психотерапію;
 • корекцію способу життя.

Родичі та фахівці повинні діяти в команді, щоб забезпечити людині похилого віку максимально комфортні умови адаптації.

Захворювання, які можуть супроводжуватись деменцією

До розвитку недоумства можуть призвести такі патологічні стани:

 • атеросклеротичні зміни судин;
 • хронічний алкоголізм;
 • інсульт;
 • гіпертонічна хвороба;
 • новоутворення тканин головного мозку;
 • хвороба Крейтцфельдта-Якоба;
 • інфекційні процеси;
 • черепно-мозкові травми.

Часто перші ознаки деменції виникають і натомість повного добробуту хворого. Особливо схильні до цього стану люди, які не займаються інтелектуальною працею, страждають на ожиріння, цукровий діабет та інші метаболічні розлади. Втрата слуху у віці 45-60 років підвищує ризик розвитку недоумства на 9%.

Література:
1. Гаврилова З. І. Психічні розлади при первинних дегенеративних (атрофічних) процесах мозку. // Посібник із психіатрії / За ред. А. С. Тиганова. М., 1999. Т. 2.
2. Дамулін І.В. Хвороба Альцгеймера та судинна деменція. За ред. Н.Н.Яхно. -М., 2002, 85 с.
3. Дамулін І.В. Деменція. // Російськ. мед. журн. -2000. Т.8 №10. -С.433-439
4. Офіційний сайт Всесвітньої організації охорони здоров'я https://www.who.int/ua/news-room/fact-sheets/detail/dementia

Автор статті: Завідувач відділення Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр