Як правильно спілкуватися з літніми батьками

чт, 11/14/2019 - 17:12
banner top

З віком характер людей може змінитися до невпізнання, і з батьками, з якими колись було легко порозумітися, починають виникати непорозуміння та конфлікти.

Причин для цього може бути багато: почуття самотності, нестача спілкування, бажання контролювати життя вже дорослих дітей, забудькуватість, вразливість та багато іншого. Але незалежно від цього треба вміти спілкуватися з літніми батьками, шукати до них підхід.

Тому розглянемо кілька простих правил, які дозволять зберегти гармонію у спілкуванні, допоможуть уникнути конфліктних ситуацій і при цьому не поранити почуття батьків.

Уникайте суперечок

Батьки, навчені досвідом життя, намагаються показати дітям "як зробити краще". Але їхні поради не завжди можуть бути раціональними та відповідати вашим уявленням «кращого». Не варто різко відповідати їм щось на кшталт «я сам розберуся». Вислухайте старих, вони не бажають вам зла, хочуть відчувати лише гордість за вас.

Намагайтеся змінити тему розмови, щоб уникнути конфлікту. Різкість їх висловлювань не варто сприймати близько, пом'якшіть ситуацію жартом.

Не акцентуйте увагу на вашій допомозі

Якщо ви бажаєте допомогти батькам – зробіть це непомітно. Ненав'язлива турбота краще за постійні поради та моралі.

У жодному разі не намагайтеся довести мамі та татові, що без вас вони не впораються. У будь-якому віці людині важливо відчувати свою значущість.

Виявляйте турботу без приводу та даруйте враження

Турбота завжди позитивно діє на настрій людей, особливо людей похилого віку. Так вони відчуваю, що не самотні, і що можуть звернутися до вас за допомогою будь-якої миті.

Вчені стверджують, що обійми або слова кохання покращують психоемоційне тло, і допомагає відволіктися від проблем і неприємних думок.

Також важливо вносити різноманітність у життя людей похилого віку, т.к. з віком вражень стає менше, одноманітність пригнічує. Спілкування з онуками, цікаве заняття – все це може зайняти дозвілля пенсіонерів та дати заряд позитивних емоцій.

Прощайте образи

Конфліктів у сімейних стосунках уникнути складно. Але як би не було складно, потрібно вміти виходити з конфліктів і забувати про гострі теми. Іноді причини сварок бувають незначними.

Мінливість настрою пенсіонерів може бути викликана нездужаннями, тому постарайтеся зрозуміти їх, і намагайтеся покращити їхнє становище. Наговорити образливі слова може кожен, але не кожен встигне вибачитися за це. Бережіть стосунки з літніми батьками, адже будь-якої миті їх може не стати.

Будьте готові до труднощів

З людьми похилого віку може бути важко: проблеми зі здоров'ям вимагають догляду та уваги з вашого боку. У свою чергу ви повинні забезпечити батькам гідний рівень життя та комфорту, щоб вони нічого не потребували, своєчасно отримували медичну допомогу, тощо.

Якщо ви не можете самостійно дбати про літніх батьків, то варто подумати про спеціальні установи, де вони отримають найкращі умови та підтримку меду. персоналу.

Пансіонати та санаторії для людей похилого віку

Будинок для людей похилого віку «Срібний вік» надасть необхідну турботу та кваліфіковану медичну допомогу людям похилого віку.

Постояльці можуть тут влаштуватися як тимчасово, так і на постійній основі.

Умови проживання максимально наближені до домашніх, тому пенсіонери не відчуватимуть дискомфорту. У номерах є все необхідне: душові, санвузли, гардероби та ін. Можна вибрати кімнату на одну особу, або загальну кімнату на 2,3,4 особи.

Тут постояльці будуть забезпечені мед. допомогою, харчуванням, спілкуванням з ровесниками, моральною підтримкою та різноманітним дозвіллям.

Забезпечте гідну старість своїм близьким, щоб бути впевненим у їхньому благополуччі.


Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр