Як вибрати інвалідне крісло для літньої людини? Поради від нашого будинку для людей похилого віку

вт, 05/05/2020 - 23:14
banner top

Вибір інвалідного крісла для похилого віку своєї сім'ї - це дуже відповідальний крок! Крісло каталка для людей похилого віку зазвичай купується для довгострокового використання, тому вкрай важливо не помилитися при її виборі. На ринку існує багато різних типів інвалідних візків і стільки ж варіацій у функціональних потребах тих, для кого їх набувають. Важливо ретельно проаналізувати потреби вашого літнього родича та те, як різні моделі інвалідних крісел можуть вирішити ту чи іншу проблему у кожному окремому випадку.

Залежно від способу життя та мобільності літньої людини з обмеженими можливостями, покупка нового крісла може або значно покращити його життя, або послужити розчаруванням для нього, якщо керування механізмом буде надто складним, а обслуговування енерговитратним.

Поради від будинку для людей похилого віку

Ми склали для вас список порад від нашого будинку престарілих, яких рекомендуємо дотримуватися, при виборі інвалідного крісла/коляски:

1. Вага інвалідного крісла: набуваючи інвалідного візка, ви повинні враховувати як вагу людини, яка на ньому їздитиме, так і вага самого крісла. Літнім людям з великою вагою буде потрібна потужна будова крісла, яка буде стійка до перекидання і спеціально призначена для перевезення опасистих людей. Також необхідно не забувати про зручність тих людей, які обслуговуватиму і допомагатиму літньому інваліду. Якщо той, хто допомагає, має проблеми зі здоров'ям або є людиною похилого віку, необхідно вибирати серед надійних, міцних, але максимально полегшених конструкцій інвалідного крісла, які можна легко скласти і покласти в автомобіль.
2. Габарити інвалідного крісла: інвалідні крісла/коляски бувають різної ширини. Широкий інвалідний візок часто може забезпечити більше комфорту для людей похилого віку, що є плюсом. Тим не менш, ви повинні виміряти дверні отвори у вашій квартирі і ширину багажника вашого автомобіля, перш ніж купувати широкий візок.
3. Комфорт та простота у використанні: є низка речей, які можуть вплинути на комфорт інвалідного візка. Одним з основних факторів можуть бути наявність або відсутність підніжки та підлокітників на кріслі, а також можливість регулювання висоти спинки.
4. Додаткові функції та мобільність: більшість людей похилого віку віддадуть перевагу електричним інвалідним візкам, якщо у них обмежена рухливість або у них немає того, хто допоміг би їм керувати коляскою.
5. Транспортабельність і невибагливість в обслуговуванні: деякі електричні інвалідні коляски важко транспортувати через їх габарити і велику вагу. Вкрай важливо, щоб крісло-коляска легко складалася і поміщалася навіть у невеликий багажник автомобіля.
6. Вартість: у кожному випадку необхідний індивідуальний підхід, потрібно вивчити всі варіанти заздалегідь та вибрати той, який оптимально збалансує вартість та функціональність крісла.

При виборі найкращого інвалідного візка для літньої людини обов'язково враховуйте потреби як літнього інваліда, так і осіб, які здійснюють догляд. Важливо реалістично оцінювати завдання, які вирішуватиме цей засіб пересування.

Якщо крісло просто використовується іноді, вам може не знадобитися багато додаткових функцій. Однак, якщо людина похилого віку буде проводити багато часу в інвалідному візку, вам потрібно переконатися, що він зручний і мобільний.