Інсульт-відновлення
Види інсультів та їх причини
Як запобігти інсульту

Як запобігти інсульту? Причини та профілактика

пт, 07/26/2019 - 16:34
banner top

Інсульт є однією з найчастіших причин смерті. Щоб продовжити своє життя важливо знати, як запобігти інсульту.

Види інсультів та їх причини

Інсультом називається захворювання, пов'язане із порушенням кровообігу в головному мозку. У разі, якщо проблема виникла внаслідок закупорки судини згустком тромбом чи тромбом, він називається ішемічним. Цей вид інсульту переважає. Якщо ж у головному мозку розривається судина, то говорять про геморагічний інсульт.

Профілактика інсультів

ВООЗ стверджує, що 80% передчасних інсультів могло б не бути, якби люди займалися їхньою профілактикою. Чинниками ризику цього захворювання є високий артеріальний тиск, діабет та високий рівень холестерину. Тому необхідно контролювати:

  • кров'яний тиск – високі показники можуть виникнути безсимптомно, тому важливо перевіряти артеріальний тиск, незалежно від самопочуття, і якщо він вищий за норму, але необхідно змінювати спосіб життя;
  • рівень ліпідів – контролює за допомогою правильно харчування та прийому спеціальних препаратів;
  • рівень цукру у крові.

Для того, щоб з'ясувати ризики та запобігти інсульту необхідно звернутися до медичного закладу. Перевіривши вищезазначені параметри, лікар оцінить можливість отримати інсульт і допоможе вам підібрати найбільш підходящу програму дій. Швидше за все, доведеться контролювати тиск за допомогою спеціальних препаратів, які потрібно приймати щодня. Також лікарськими засобами доведеться користуватися контролю цукру в крові, якщо вже розвинувся діабет. Варто розуміти, що профілактика інсульту – це не лише прийом ліків, а насамперед зміна способу життя. Він включає такі складові:

  1. Правильне харчування. Підтримати серцево-судинну систему у нормі допомагає формування правильного раціону. Для нормальної роботи судин необхідно вживати багато овочів та фруктів, страви, приготовані з цільного зерна, бобові, жирну рибу та нежирне м'ясо. Доведеться відмовитися від великої кількості солі, цукру та жиру в їжі. Нині доведено, що вживання алкоголю у помірних дозах благотворно впливає стан судин.
  2. Фізична активність. Без регулярних фізичних навантажень судини втрачають свою еластичність і погано справляються із завданням транспортування крові організмом. Необхідно щонайменше півгодини на день присвячувати фізичній активності. Щоб підтримувати здорову вагу, необхідно додати ще годину фізичних занять на тиждень, якщо вага необхідно знизити, то тривалість занять необхідно збільшити. Вага, вище фізіологічної норми збільшує артеріальний тиск, що згодом може призвести до інсульту.
  3. Відсутність куріння. Щоб запобігти інсульту необхідно позбутися такої шкідливої ​​звички, як куріння. Воно небезпечне у всіх видах, незалежно від того, що ви кинете курити сигарети або трубку ризик розвитку інсульту відразу ж після того, як ви кидаєте курити, знижується. Медики стверджують, що за рік після припинення регулярного куріння ризик інфаркту знижується на 50%.

Гідну програму реабілітації після інсульту ваші рідні зможуть отримати в будинку для людей похилого віку «Срібний вік».

Що робити їсти хворобу не вдалося запобігти

Часто профілактикою інсульту цікавляться люди, які зіткнулися з такими хворими. Це дуже важке захворювання і позбавити себе стану, до якого воно може привести хочеться кожному. Але що робити, якщо хтось із близьких уже зіткнувся із цим захворюванням. Якщо є підозра на інсульт, необхідно терміново викликати швидку допомогу. Ця хвороба не допускає самолікування, а екстрена медична допомога часто вирішує долю хворого, адже чим раніше будуть введені потрібні препарати, тим вищий шанс повернутися до здорового життя. Для запобігання судинній катастрофі застосовуються нейропрепарати, нейроптектори захищають здорові клітини. Є препарати, які поєднують дію обох речовин. Вони також можуть застосовуватися у терапії.

Важливим етапом одужання є реабілітація після інсульту. Як правило, у цей період необхідно займатися лікувальною фізкультурою, проводити фізіотерапевтичні процедури, виконувати логопедичні вправи. Допомагає хворим і масаж та інші процедури. Спеціалізований реабілітаційний центр допоможемо вам робити все це на професійному рівні, а отже, з найкращим результатом.

Необхідно докладати всіх зусиль, щоб не допустити повторного інсульту, а для цього необхідно виконувати правила, про які ми написали вище.

Автор: Завідувач відділу Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр