Арт-терапія для людей похилого віку в будинку для людей похилого віку "Срібний вік"

пт, 02/28/2020 - 13:25
banner top

Арт-терапія – один із способів утримання інтересу до життя, створення позитивного емоційного настрою за рахунок творчості. Даний метод часто використовується серед людей похилого віку, оскільки після настання пенсії у багатьох з'являється маса вільного часу. Якщо людина похилого віку розгублена і не може зрозуміти, як себе зайняти, то це може спровокувати депресивний стан - він схильний до негативних емоцій, починає часто замислюватися про хвороби, остерігається неприємностей. У такому разі в приватному пансіонаті для людей похилого віку використовується арт-терапія.

Навіщо використовується арт-терапія?

Істотна різниця між простими танцями, малюванням, відвідуванням театрів та методами арт-терапії полягає не тільки в тому, що за всім цим стежать фахівці пансіонату, але також цей метод має певну мету. До основних завдань арт-терапії належить:

  • підвищення мозкової активності;
  • усунення наслідків стресу та нейтралізація пригніченості, відчуття самотності та туги;
  • пристосування людини похилого віку під нові умови – життя після перенесеного інфаркту, інсульту або зміни місця проживання;
  • як додатковий засіб, спрямований на підвищення ефекту від використання лікарських засобів.

Усі заняття проводяться під наглядом досвідчених психологів та профільних фахівців, які враховують інтереси підопічних та дозволяють направити творчість у потрібне русло. Займати можна індивідуально або колективно, крім основних занять на арт-терапії також постояльці пансіонату для людей похилого віку спілкуються між собою на різні теми і знаходять друзів, однодумців. За рахунок вільної атмосфери будинку для літніх людей «Срібний Вік» кожен учасник почувається розкутим і щасливим.