Енурез у людей похилого віку

вт, 05/05/2020 - 20:07
banner top

Енурез може проявитися у будь-якому віці, але найчастіше він зустрічається у людей похилого віку. За даними ВООЗ, кожна п'ята людина старше 40 років страждає від гіперактивного сечового міхура та частих позивів до сечовипускання. З віком цей показник збільшується і в будинку престарілих більше третини від числа пацієнтів можуть мати проблеми з нетриманням сечі.

Енурез у людей похилого віку не є нормою. Практично у всіх випадках із цим захворюванням може допомогти впоратися добре навчений фахівець.

Причини та симптоми

Причини, що лежать в основі виникнення нетримання сечі у людей похилого віку різноманітні. Це може бути щось таке просте, як недолік питної води або серйозніший стан, таке як запалення стінки сечового міхура. Деякі захворювання на старість можуть призвести до нетримання сечі, такі як розсіяний склероз і хвороба Альцгеймера. У жінок похилого віку настання менопаузи може спровокувати розвиток енурезу, а у чоловіків проблеми з простатою можуть ускладнити сечовипускання. Навіть такі звичайні щоденні напої, як кава або чай, а також прийом деяких лікарських препаратів можуть погіршити роботу сечового міхура. Серед симптомів можна виділити основні: часті позиви в туалет, печіння і біль, що тягне, відчуття дискомфорту в низу живота, поява субфебрильної температури.

Методи лікування енурезу

Після встановлення діагнозу енурез, у людей похилого віку лікування може включати поведінкову та медикаментозну терапію, курс апаратної терапії та хірургічне втручання. Найчастіше це захворювання на 100 відсотків піддається лікуванню і найчастіше обходитися без операційного втручання.

Зазвичай першим етапом лікування є поведінкова терапія, яка часто допомагає позбутися нетримання. Лікування може включати тренування сечового міхура, заплановані походи в вбиральню, вправи для м'язів тазового дна, а також дозованим харчуванням і прийомом рідини.

Медикаментозну терапію часто використовують у поєднанні з поведінковою та призначають:
 

  • Антихолінергічні чи спазмолітичні препарати
  • Гормональні препарати
  • Антибіотики (за потребою)

На додаток до цих методів лікування додатково можуть бути призначені курси апаратної терапії, що оптимально підходять пацієнту в його конкретному випадку.

Хірургічне втручання – це варіант, який зазвичай обговорюється лише після того, як були випробувані всі інші варіанти лікування.

Якщо ваша близька людина похилого віку страждає від енурезу, будь ласка, пам'ятайте, що це виліковний стан! Найголовніше вчасно звернутися за професійною медичною допомогою. При правильному і своєчасному лікуванні ваша близька скоро позбавитися від болісних і частих сечовипускань і знову почне повною мірою насолоджуватися життям.