Катаракта у похилому віці: симптоми, лікування, допомога в будинку для людей похилого віку

вт, 05/05/2020 - 22:28
banner top

Катаракта - це захворювання органів зору, яке виражається помутнінням кришталика ока та впливає на якість нашого життя. Більшість випадків захворювання пов'язані з процесом старіння організму. Катаракта - це хвороба людей похилого віку. До 80 років більше половини людей похилого віку або мають катаракту, або перенесли операцію з видалення катаракти. Катаракта в похилому віці може розвинутися на одному з очей або обох відразу, але захворювання не передається від ока до іншого.

Причини катаракти у літньому віці

Причини розвитку вікової катаракти:

  • У 90% людей похилого віку це пов'язано з віком та утворенням згустків білка.
  • У людей похилого віку – після травм та тривалого прийому певних лікарських препаратів.
  • Люди з ендокринними захворюваннями (цукровий діабет)

Коли розмір катаракти невеликий, замутнення покриває лише невелику частину кришталика і зміни як вашого зору можуть бути непомітними. Катаракта зростає повільно, тому зір погіршується не різко, а поетапно. Через деякий час ваш зір може стати більш тьмяним або нечітким.

Симптоми катаракти

Часті симптоми вікової катаракти: Мутний, нечіткий зір Кольори виглядають блякло. Штучне або сонячне світло "ріже" око. Поява ореолу навколо джерела світла. Майже нульовий зір у сутінках. Симптом роздвоєного зображення на одному з очей (може з'явитися і зникнути зі збільшенням катаракти) Багаторазові зміни лінз в окулярах і зміни в призначеннях вашого окуліста.

Лікування катаракти у літньому віці

Прояви перших симптомів катаракти можуть бути згладжені за допомогою нових окулярів, яскравішого освітлення, сонцезахисних окулярів з покриттям антивідблиску або збільшувальних лінз. Якщо ці заходи не допомагають, то як лікувати катаракту у похилому віці? Хірургічне втручання є єдиним ефективним способом лікування.

Хірургічне втручання включає видалення каламутних лінз і їх заміну на штучні. Видалення катаракти у похилому віці необхідне лише тоді, коли втрата зору заважає вашій повсякденній життєдіяльності. Ви і ваш лікар може прийняти це рішення разом. У багатьох людей похилого віку, яким необхідна операція з видалення катаракти, є й інші захворювання очей, такі як вікова дегенерація жовтої плями або глаукоми. Якщо у вас є супутні захворювання на додаток до катаракти – порадьтеся з лікарем. Дізнайтеся про ризики, переваги, альтернативи та очікувані результати операції з видалення катаракти.

Профілактика катаракти у похилому віці

Як профілактика катаракти в похилому віці фахівці будинку престарілих дійшли висновку, що правильне харчування може допомогти знизити ризик вікової катаракти. Вони рекомендують їсти зелені листові овочі, фрукти та інші продукти з антиоксидантами.

Ще один фактор зниження ризику захворювання є рання діагностика. Якщо вам вже є 60 років або навіть більше, ви повинні проходити комплексне обстеження очей не рідше ніж один раз на два роки. На додаток до обстеження захворювання катарактою, лікар-спеціаліст може перевірити ознаки вікової макулярної дегенерації, глаукоми та інших порушень зору. Раннє виявлення та лікування багатьох захворювань може врятувати вас від втрати зору.