Хвороби суглобів у старості – як уникнути?

ср, 05/06/2020 - 10:38
banner top

Більшість людей похилого віку не думають про здоров'я своїх суглобів, поки вони не почнуть хворіти.

Але ваші суглоби заслуговують на увагу задовго до того, як вони почнуть викликати у вас постійний дискомфорт. Профілактика дійсно найкращі ліки, коли справа доходить до болю в суглобах.


Поради від будинку для людей похилого віку

Ось п'ять порад від  приватного будинку престарілих  для людей похилого віку для захисту ваших суглобів - і хряща, який їх підтримує:

  • Порятунок від шкідливої ​​звички – куріння!

Куріння та вживання тютюну є факторами ризику для всього: від серцево-судинних проблем до ракових захворювань. Куріння також викликає захворювання суглобів у людей похилого віку. Оскільки куріння посилює запальний процес по всьому тілу, воно може ускладнити загоєння та відновлення суглобів після травми.

  • Пийте воду замість солодких і газованих напоїв.

Вода становить близько 80 відсотків хряща вашого тіла (гнучка сполучна тканина, яка пом'якшує ваші суглоби). Якщо ваш організм не отримуватиме достатньо рідини, ваше тіло витягуватиме воду з хрящів та інших областей тіла. Це може завдати непоправної шкоди вашим суглобам. Дослухайтеся до підказок вашого тіла: переконайтеся, що у вас завжди є вода. Коли ви відчуваєте спрагу - пийте. Збільшуйте кількість випитої води у спеку та при виконанні фізичної роботи або вправ.

  • Не дозволяйте зайвим кілограмам перевантажувати ваші суглоби

Ваші суглоби призначені для того, щоб витримати певне навантаження. Якщо у вас надмірна вага або недобір ваги, ви, швидше за все, опиняєтеся у більшій зоні ризику, ніж думаєте. Якщо у вас надмірна вага, то кожен додатковий кілограм ваги вдвічі збільшує навантаження на коліна. А якщо недолік – дефіцит м'язової маси робить ваші суглоби крихкими та нестійкими.

  • Фізичні навантаження та обов'язкова процедура розігріву суглобів перед заняттями.

Фаворити серед видів спорту, які ідеально підходять людям похилого віку з проблемними суглобами:

  1. їзда на велосипеді
  2. пілатес
  3. плавання
  4. ходьба на біговій доріжці без нахилу
  5. йога

Якщо ви новачок у заняттях спортом, найкраще працювати з фізіотерапевтом. Фахівець допоможе виправити помилки при виконанні тих чи інших фізичних вправ і переконатися, що ви розтягнули м'язи і розігріли суглоби перед тим як перейти до фізичних навантажень.

  • Відвідуйте спеціаліста.

Болючість м'язів після тренування – це одне. Безперервні болі в суглобах до і після тренування - інше.

Ось коли настав час звернутися до лікаря. Це може бути щось незначне, що піддається швидкому коригуванню, наприклад, неправильна форма підошви для занять. Або щось серйозніше, таке як остеоартрит на ранній стадії. В цьому випадку можливо буде потрібно комплексний підхід для вирішення цієї проблеми.