Лікування інфаркту міокарда: основні методи

чт, 10/28/2021 - 15:41
banner top

Інфаркт міокарда - це небезпечна патологія, при якій серцевий м'яз починає відмирати через недостатній кровоток. Зазвичай відхилення викликається закупоркою артерій, які забезпечують серце кров'ю. Інфаркт міокарда у літньої людини часто закінчується летальним кінцем. Важливо організувати цілодобовий медичний патронаж, щоб у разі перших симптомів, швидко купірувати напад.

За якими ознаками можна запідозрити інфаркт

Серцевий напад не обов'язково супроводжується сильним болем у грудях. Ознаки та симптоми інфаркту міокарда можуть бути нетиповими, виявлятися поступово. Людина без медичної освіти може неправильно оцінити ситуацію і не викликати швидку допомогу.
До симптомів інфаркту міокарда відносять:

  • біль у грудях (можуть відчуватися як дискомфорт чи тяжкість, поширюватися на руки, плечі, шию, щелепу, спину);
  • задишка, неможливість зробити глибокий вдих;
  • нудота, дискомфорт у животі (серцеві напади на ранніх стадіях часто сприймають нетравлення шлунка);
  • прискорене серцебиття;
  • занепокоєння, почуття «наближення смерті»;
  • пітливість;
  • відчуття запаморочення;
  • втрата свідомості.

Кожна людина із симптомами серцевого нападу має пройти медичне обстеження, включаючи перевірку пульсу, рівня кисню у крові, артеріального тиску та прослуховування звуків серця та легень.

Методи терапії

Лікування інфаркту міокарда спрямоване на відновлення нормального кровотоку в ураженому серцевому м'язі. Якщо патологія була розпізнана на ранніх стадіях, достатньо прийому ліків. Але здебільшого проводиться хірургічна операція.
Насамперед пацієнта забезпечують додатковим киснем. Хороший будинок для людей похилого віку в обов'язковому порядку обладнаний кисневим концентратором. Ще до приїзду швидкої допомоги хворий може подихати через маску. Збільшення кисню в крові зменшить навантаження на серце.
    Для лікування інфаркту міокарда також призначають ліки, що розріджують кров. До приїзду швидкої допомоги можна прийняти Нітрогліцерин. Препарат є сильним судинорозширювальним засобом, за узгодженням з лікарем його можна пити для профілактики нападів перед фізичними навантаженнями.
    Безпосередньо у лікарні пацієнту внутрішньовенно вводять тромболітичні агенти. Препарати руйнують потік крові. Однак інфузійна терапія ефективна лише у тому випадку, якщо після розвитку перших симптомів пройшло не більше 12 годин.
В інших випадках призначається операція.
    Якщо хірургічне втручання завершиться успішно, пацієнту призначають ліки від аритмії, антикоагулянти. Якщо людина похилого віку не прийматиме медикаменти щодня, то незабаром розвинуться ускладнення, які можуть завершитися повторним серцевим нападом. Дуже важливо забезпечити як контроль прийому медикаментів, а й регулярне вимірювання артеріального тиску, частоти серцевих скорочень.

Профілактика та догляд після серцевого нападу

Не всі причини інфаркту в літньому віці можна розпізнати та запобігти. Адже іноді причиною нападу є природне старіння м'язів. Проте професійні геронтологи та патронажні сестри мають протоколи профілактики. Рекомендується організувати цілодобовий нагляд за людиною похилого віку хоча б у перші тижні після виписки з лікарні. Саме тому ми рекомендуємо вам звернутися за допомогою до будинку престарілих.
Професійний догляд та відновлення після інфаркту міокарда включає:

регулярні профілактичні огляди із контролем всіх життєво важливих показників;
ЛФК, стимуляція помірної фізичної активності;
організація та контроль здорового харчування.
Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, цілком реально відновити здоров'я після перенесеного серцевого нападу навіть у літньому віці.