На що хворіють літні жінки: профілактика та лікування захворювань

пн, 03/30/2020 - 19:26
banner top

Жіночий організм - найскладніша система, яка з роками може давати збої. У жінок похилого та старечого віку відбуваються виражені зміни геніталій. Вони з'являються поступово, пов'язані з віком, у якому настала менопауза, а також з функціональним станом яєчників та загальним статусом організму. Зміни охоплюють усі відділи репродуктивної системи. Жіночі хвороби після 50 років, чи можна їх уникнути?

З якими гінекологічними проблемами стикаються жінки похилого віку?

До найпоширеніших жіночих проблем у гінекології після 50 років відносять:

  • Запальні захворювання. Незважаючи на те, що частота запальних захворювань статевих органів у жінок похилого віку значно нижча, ніж у репродуктивному періоді, проте вони актуальні і в постменопаузі, особливо старечий кольпіт. Це захворювання можуть викликати кандиди, гарднерелла, трихомонади, хламідії, віруси. У його виникненні також відіграють роль механічні фактори, пов'язані зі усуненням статевих органів, носінням песаріїв.
  • Пухлини зовнішніх статевих органів та піхви. На зовнішніх статевих органах можуть виникати фіброми, фіброліпоми та пухлини з кровоносних та лімфатичних судин. Розрізняють пухлини піхви з м'язової та сполучної тканини
  • Захворювання шийки матки. Захворювання шийки матки умовно поділяються на фонові та передракові. Групу фонових захворювань складають: ектопія, лейкоплакію, ендоцервіцит, рубцеві зміни шийки матки. Групу передракових захворювань шийки матки становлять епітеліальні дисплазії. p align="justify"> Серед причин їх розвитку важливе місце займають інфекційні агенти, до яких належать віруси папілом людини.
  • Пухлини яєчників. Пухлини яєчників займають особливе місце серед новоутворень статевих органів у жінок похилого віку. У їх виникненні та розвитку велику роль відіграють гормональні порушення. Відповідно до клінічного перебігу розрізняють доброякісні, прикордонні та злоякісні пухлини.

Фахівці будинку престарілих кажуть, що зберегти жіноче здоров'я після 50 років можливо, якщо регулярно відвідувати гінеколога для профілактичного огляду та своєчасно звертатися за допомогою у разі виникнення будь-яких проблем.