Особливості догляду за лежачим хворим після інсульту

пт, 09/24/2021 - 16:29
banner top

Інсульт – це захворювання, що характеризується порушенням мозкового кровообігу і часто причиною інвалідизації і навіть смерті. Дехто швидко відновлюється, а хтось залишається повністю прикутим до ліжка. У будь-якому випадку хворі потребують дбайливого та уважного відношення.

Особливості догляду в будинку для людей похилого віку

Повноцінний догляд за лежачим хворим після інсульту перешкоджає розвитку серйозних ускладнень, серед яких:

  • утворення попрілостей та пролежнів;
  • розвиток застійних процесів у легенях;
  • тромбоз вен нижніх кінцівок;
  • контрактури.

Як профілактика дистрофічних змін на шкірі медперсонал регулярно протирає шкіру пацієнта спиртовим розчином, а також стежить, щоб на простирадлі та одязі не було великих складок. Для посилення припливу крові призначаються розтирання та легкий масаж. Кожні дві години хворого перевертають. У міру відновлення його садять до п'яти разів на день.

Знерухомленість може призводити до розвитку застійних процесів у легенях. Для профілактики пневмонії показано дихальну гімнастику. Пацієнтів просять надувати дитячі кульки або видихати через трубочку в банку, наповнену водою.
Для профілактики тромбозу ноги хворого регулярно піднімають вище за рівень голови. У деяких випадках використовують еластичні бинти для підтримки ослаблених вен.

Контрактура – ​​це обмеження рухливості суглобів, що розвивається і натомість зниженої м'язової активності. З метою профілактики цього ускладнення призначається лікувальна фізкультура. Корисними виявляються пасивні вправи на згинання та розгинання рук та ніг.

Для відновлення мови медперсонал підтримує постійний вербальний контакт із хворим та виконує спеціальні логопедичні вправи. Якщо пацієнт не може жувати та ковтати, його раціон складається з перетертих страв. Для хорошої роботи кишечника в меню входить їжа, багата на клітковину.
У будинку для літніх людей панує позитивний емоційний фон. Хворі часто переживають через свою безпорадність і необхідність сторонньої допомоги. Співробітники відзначають його невеликі успіхи в реабілітації і надають впевненості, що він зможе успішно протистояти хворобі.

Переваги догляду за хворими в будинку для людей похилого віку

Догляд за хворим після інсульту вимагає великої кількості часу, сил і терпіння, а також певних медичних навичок. У спеціалізованих установах стан пацієнтів постійно контролюється і фахівці миттєво реагують на найменші зміни.
Будинок престарілих забезпечить вашим близьким:

  • Цілодобовий догляд.
  • Кваліфіковану допомогу.
  • Психологічну підтримку.
  • Комплексне харчування.
  • Повну безпеку.

Пансіонат для відновлення після інсульту - це гарне рішення для сімей, в якій всі працюють і близьким важко виділити достатньо часу на догляд за хворим. Фахівці клініки не лише контролюють режим дня пацієнтів, а й стежать за показниками артеріального тиску, температури, водного балансу.

Близькі можуть бути впевнені, що їхній літній родич буде забезпечений повним комплексом послуг. Над ліжком кожного хворого знаходиться кнопка екстреного виклику медперсоналу, який завжди готовий допомогти.

Догляд за літніми після інсульту – це досить трудомісткий процес, що передбачає цілодобову увагу, турботу та володіння медичними знаннями. У домашніх умовах важко забезпечити хворого всім необхідним, тому пансіонат «Срібний вік» є гарним вирішенням проблеми.