Особливості психології хворих людей похилого віку в пансіонаті для літніх людей

пт, 02/28/2020 - 13:31
banner top

Фізіологічні та психологічні зміни організму тісно пов'язані. Певні психологічні якості літньої людини (наприклад, песимістичне сприйняття життя) може бути наслідком фізичних проблем організму. Фахівці виділяють фізіологічне старіння (природне) та передчасне (спровоковане хворобами). При природному старінні людина надовго зберігає здатність самообслуговування, залишається активною і виявляє інтерес до навколишнього світу.

У той же час варто пам'ятати, що навіть при природному старінні відбуваються суттєві вікові зміни. Це впливає на сприйняття навколишнього світу, рівень самооцінки, психоемоційну поведінку та стан.

Коли людині похилого віку потрібна психологічна допомога?

Погіршення психологічного стану у людини похилого віку найчастіше трапляється внаслідок тривалого захворювання. Особливості психології хворої людини похилого віку полягає в тому, що вона може відчувати ряд негативних переживань:

  • гостре почуття власної непотрібності;
  • відчуття спустошеності;
  • дратівливі та агресивні реакцію світ – необгрунтований гнів, спрямований на оточуючих і себе.

Щоб адаптувати людину похилого віку під нові життєві ситуації, необхідно враховувати тип особистості, особливості характеру. Для адаптації психологи допомагають прийняти хворому життєву ситуацію, що змінилася, рекомендують достатнє спілкування і повсякденну активність, щоб зберегти інтерес до життя, розширити або змінити коло спілкування. У приватному пансіонаті для людей похилого віку постояльці можуть поспілкуватися з психологами, товаришами «на нещастя» і просто поговорити до душі з медсестрами, доглядальницями, які чудово знають, як поводитися з хворими людьми у віці.