Пансіонати для людей похилого віку за пенсію

ср, 05/06/2020 - 12:23
banner top

Будинок для людей похилого віку може бути найкращим вибором для людей, яким потрібне цілодобове медичне обслуговування та спостереження. Як правило, щоб потрапити в будинок для людей похилого віку необхідно стати в лист очікування. Державні установи даного типу переповнені і не можуть дозволити прийняти більше постояльців ніж кількість, на яку вони розраховані. А довге очікування своєї черги іноді затягується на довгий час. У будь-якому випадку людині похилого віку необхідно частково оплачувати своє проживання в будинку для людей похилого віку. Зазвичай виплати відраховуються з пенсії літнього постояльця, але є альтернативні варіанти.

У сучасному світі люди похилого віку часто мають ряд невеликих джерел доходу. Для більшості основним джерелом доходу є соціальне забезпечення та виплати держави. Іншими джерелами є пенсії, матеріальна допомога дорослих дітей, допомога для ветеранів та інвалідів, у поодиноких випадках дохід від особистого заробітку.

Оформлення у приватний пансіонат за пенсію

При виборі між державним та приватним пансіонатом для людей похилого віку за пенсію, перевага найчастіше надається останньому. Це пов'язано не тільки з різницею в умовах проживання та рівнем комфорту, але й з процедурою оформлення пансіонату.

Щоб літнього пенсіонера визначили до державного будинку для літніх людей, йому необхідно пройти безліч інстанцій:

  1.  Насамперед пройти обов'язкове медичне обстеження: отримати необхідні документи про психічне здоров'я та відсутність небезпечних інфекційних захворювань.
  2. Поінформувати соціальні служби про свій переїзд до будинку для людей похилого віку та подати відповідну заяву
  3. Отримати довідку про наявність рухомого та нерухомого майна (якщо є).
  4. Після отримання направлення до будинку для людей похилого віку, переоформити пенсію, щоб без затримок отримувати її в пансіонаті.

При оформленні до приватного пансіонату для літніх людей за пенсію пакет необхідних документів значно скорочено. Обов'язковим у цьому випадку є надання даних про фізичний і психічний стан літньої людини для попереднього оцінювання її потреб під час проживання в пансіонаті.

Рідні похилого віку можуть самі вибирати опції, якими вони можуть скористатися при визначенні вартості, правил та умов проживання в будинку для людей похилого віку:

  • Тип кімнати (проживання в одномісній чи спільній)
  • Харчування (кількість прийомів їжі на день, індивідуальний план харчування)
  • Наявність гігієнічних та косметологічних послуг
  • Необхідність програми реабілітації після травм, захворювань чи операцій.

Якщо людина похилого віку самотня і її пенсії не достатньо для оплати проживання в приватному пансіонаті, він може вирішити цю проблему звернувшись в агентство з нерухомості і здати своє майно в оренду. Частина отриманих коштів можна відкладати, а основною сумою покривати частку, що бракує, для оплати проживання.