Приватний пансіонат "Срібний вік": догляд при відновленні мови після інсульту

пт, 02/28/2020 - 13:02
banner top

Після пережитого інсульту у пацієнтів часто відбувається порушення мови чи навіть повна її втрата. Для повернення до повноцінної життєдіяльності потрібно проводити комплекс відновлювальних методів, який необхідно використовувати в максимально короткий термін після удару.

Як відбувається відновлення мови після інсульту?

Стандартні функції організму після перенесеного інсульту перестають виконуватися, оскільки немає живлення мозку, викликане проблемами з кровотоком. Коли кров не надходить у ділянці, яка керує мовним апаратом, то спостерігається атрофія мозкових клітин із порушенням мови. Своєчасна та повноцінна реабілітація дозволить повернути повною мірою або частково втрачену мовну функцію. До складу відновлювальних заходів входить:

  • робота з логопедом;
  • проведення різноманітних фізіологічних процедур;
  • прийом лікарських засобів;
  • регулярне заняття фізичними навантаженнями;
  • інтенсивна дихальна гімнастика;
  • заняття з намальованими літерами, словами та цілими фразами.

Відновлення мовної функції після інсульту можна проводити в домашніх умовах, але в такому разі не всім вдається досягти позитивного результату. Багато родичів хворих відчувають нестачу часу, знань та терпіння. Не всі можуть щодня приділяти достатньо уваги людині похилого віку, особливо, коли не спостерігається прогрес, тоді виникає відчуття безнадійності спроб. Крім того, при повній афазії (втраті мови) не варто залишати одного хворого.

У такій ситуації оптимальним варіантом стане поміщення літньої людини до спеціальної установи. Співробітники пансіонату «Срібний Вік» подбають про комфорт пацієнта та допоможуть з відновленням мовної функції.