Реабілітація онкологічних хворих у Реабілітаційному центрі

пт, 08/14/2020 - 16:07
banner top

Онкологічні захворювання вимагають жорстких методів лікування, після яких хворий потребує тривалого відновлення. Реабілітація онкологічних хворих у Києві проводиться стаціонарно. Мережа будинків для інвалідів та літніх "Срібний вік" приймає пацієнтів для відновлення після лікування ракових утворень

Реабілітація хворих після онкології

Своєчасно виявлені онкологічні захворювання нині успішно лікуються. Для цього використовуються складні методи, що послаблюють людину. Уражені місця обробляються за допомогою:

 • хіміотерапії;
 • променевої терапії;
 • гормонального курсу;
 • хірургічного втручання.

Після курсу лікування людина ослаблена фізично та пригнічена емоційно. Щоб повернути його до нормального життя будуть потрібні реабілітаційні заходи.

Етапність – це основа у реабілітації онкозахворювань

Лікування онкохворих – це тривалий процес, який проводиться у кілька етапів. З кожним етапом інтенсивність процедур зростає.
Реабілітація онкологічних пацієнтів потребує аналогічного підходу, тобто. вона здійснюється у різний час і займає чимало часу.
Реабілітаційні заходи потрібні на наступних етапах:

 • між хірургічною операцією та променевою терапією;
 • між проведенням променевого та хімічного лікування;
 • після завершення всіх медичних процедур.

Завдання проміжних етапів – мінімізувати наслідки терапії, несприятливі для самопочуття та підготувати пацієнта до наступного курсу лікування. Залежно від місця знаходження пухлини та стадії захворювання призначаються різні відновлювальні заходи, включаючи медикаментозний вплив та лікування травами

Три групи перебігу онкологічного захворювання

Залежно від складності та інтенсивності розрізняють три групи онкології.

 1.  Першу групу діагностують, якщо є висока ймовірність хорошого результату, тобто. позбавлення від злоякісних утворень та повного одужання. У цьому випадку до хворого застосовуються більш щадні методи, серед яких хірургічне видалення та променевий вплив, після яких внутрішні органи можуть відновитися та виконувати свої функції повною мірою.
 2.  Другу групу вказують у медичних висновках, якщо хвороба протікає складніше. У таких випадках новоутворення розвиваються до третьої стадії, зі зростанням метастаз. Застосування методів, що щадять, не гарантує позбавлення від сторонніх новоутворень. Призначаються радикальніші методи, включаючи хірургічне видалення уражених органів, лімфовузлів. У результаті людина позбавляється онкології, але залишається інвалідом.
 3.  Третя група має високу ймовірність несприятливого результату. Зростання пухлин не вдається зупинити жодними методами, оскільки вони дуже швидко зростають. Лікування на даній стадії полягає у знятті сильних болів та штучному забезпеченні роботи віддалених або уражених внутрішніх органів.

Для кожної групи потрібні свої методи реабілітації.

Цілі реабілітації онкохворих

Залежно від групи захворювання перед реабілітаційними заходами ставляться різні цілі, і вони досягаються всілякими способами.

 • При першій стадії проводяться відновлювальні заходи, спрямовані на те, щоб повернути людину до звичайного життя та працездатного стану;
 • На другій стадії призначаються підтримуючі терапевтичні прийоми, завдання яких навчити людину існувати при обмеженнях здоров'я.
 • Третя стадія необхідна, щоб полегшити страждання хворого, по можливості нормалізувати стан, цим займається паліативна реабілітація.

У кожному разі призначення відновлювальних заходів у будинку престарілих проводиться індивідуально, з урахуванням особливостей захворювання та загального стану людини.
 

Фітотерапія

Для онкохворого, що пройшов через жорстке медикаментозне, променеве та хімічне лікування, втрачається ефективна дія лікарських препаратів. Тому активно застосовуються народні засоби, до яких належать трав'яні збори. Фітотерапія впливає через настої, розчини. Частина болю знімається з допомогою аромотерапії, тобто. впливу запахом.
Фітотерапія не може вилікувати від онкологічних захворювань і замінити собою медикаментозні засоби, що сильно діють. Її завдання – дати організму відпочити від ліків без погіршення стану.

Санаторно-курортна реабілітація онкохворих

Проведення реабілітації в санаторно-курортних установах не завжди є онкохворим. Це пов'язано з тим, що вони потребують постійного спостереження та продовження медичних процедур.
Більш доступний варіант - це інтернат або пансіонат для людей похилого віку, де хворий знаходиться під цілодобовим наглядом лікарів. Вартість реабілітації в санаторії та інтернаті залежить від кількості призначених процедур та потреби хворого у догляді та зміцнюючої терапії.
Приватний пансіонат для інвалідів та літніх "Срібний вік" забезпечує всі умови для реабілітації онкологічних хворих на різних стадіях лікування.