Реабілітація при переломі стегнової кістки в будинку для людей похилого віку

пн, 03/30/2020 - 17:42
banner top

Перелом шийки стегна - це важка і небезпечна травма, якої схильні люди похилого віку особливо жінки. Причина у вікових змінах організму. Остеопороз, що руйнує кісткову тканину, слабкість м'язів, порушення координації рухів через хворобу судин призводить до підвищеного травматизму як у побутових умовах, так і на вулиці.

На сьогоднішній день заміна головки та шийки стегна штучними протезами – найбільш ефективно у літньому віці. Ендопротезування скорочує період знерухомленості до кількох тижнів і навіть днів. Якщо оперативне втручання неможливо провести через протипоказання, консервативне лікування та ретельний догляд за хворим – основна умова одужання.

При нестачі часу на виконання всіх розпоряджень та неможливості догляду за літнім родичем у домашніх умовах, можна скористатися послугами будинку для людей похилого віку.

Відновлення після перелому

Реабілітація при переломі стегнової кістки в будинку престарілих – це повсякденний догляд, що включає гігієну і годівлю, спеціальне обладнання для лікувальної гімнастики, фізіотерапії та інших процедур, а також можливість перебувати під наглядом фахівця, який розробить індивідуальну програму, що включає комплекс заходів, спрямованих на лікування. .

Рух – головна умова успішного відновлення та повернення до колишнього способу життя. Це стосується і пацієнтів, які перенесли операцію, і тих, кому показано консервативне лікування.
Найчастішою проблемою при тривалому постільному режимі є пролежні, що формуються в ділянці попереку, крижів і на п'яті хворої ноги. У будинку для людей похилого віку є спеціальні ліжка з протипролежневими матрацами і перекладинами. Досвідчені доглядальниці стежать за тим, щоб постільна білизна була сухою, і шкіра хворого не зволожувалася. З цією метою використовуються підсушуючі мазі, присипки та тальки.

Щоденний загальний масаж покращує харчування тканин і перешкоджає застою крові, дихальна гімнастика допомагає запобігти застійним процесам у легень, а робота черевного преса перешкоджає розвитку атонії кишечника і позитивно позначається на травленні, підвищує апетит і додає сили.