Серцева недостатність у літніх людей: методи профілактики

вт, 05/05/2020 - 23:02
banner top

Серцева недостатність є складним захворюванням і досі була основною причиною серцевих захворювань і смертності в країнах, що розвиваються, і розвинених серед літнього населення.

Але мало хто знає, що навіть після розвитку серцевої недостатності можна запобігти передчасній смерті, навчитися розпізнавати симптоми та негайно звернутися до лікаря за допомогою та призначенням необхідного лікування.

Широке поширення методів профілактики передчасної смерті від серцево-судинних захворювань пов'язане зі збільшенням поширеності серцевої недостатності у людей похилого віку. Насамперед це майже епідеміологічна ситуація із серцевими захворюваннями у людей похилого віку (80-90 років), таких як хронічна серцева недостатність у літньому віці, ниркова недостатність, та судинна деменція з усіма наслідками, що звідси випливають з точки зору потреби у догляді та лікуванні.

Ознаки та симптоми серцевої недостатності

Симптоми серцевої недостатності у людей похилого віку проявляються такими явищами, як:

  • Утруднене дихання (наявність перепочинку)
  • Неминуча почуття втоми
  • Часті набряки кінцівок, навіть у стані спокою
  • Всі ці явища наздоганяють хворого не відразу, а поступово і передують їм перші ознаки серцевої недостатності у людей похилого віку:
  • Запаморочення
  • Часта слабкість
  • Надмірно висока частота серцебиття при фізичних навантаженнях

Уникнути найгірших сценаріїв розвитку захворювання допоможуть профілактичні заходи, спрямовані на збереження фізичної активності людини похилого віку.

Методи профілактики

Приватний пансіонат для людей похилого віку пропонує найбільш ефективні методи боротьби з цією недугою:

1.  Позбавтеся згубних звичок: куріння та вживання алкоголю в літньому віці неприпустимо. Ризик серцевих захворювань починає знижуватись уже через день після відмови від куріння.
2. Почніть займатися спортом (будь-який вид фізичної активності): стартуйте з малого - 30 хвилин гімнастики на день.
Прогулянки на свіжому повітрі - підвищують імунітет і збагачують кров киснем.
Дотримуйтесь дієти корисної для серця та судин: обмежте вживання солі, цукру, простих вуглеводів, фаст-фуд та випічку; додайте овочів, фруктів, нежирне м'ясо, рибу та нежирні молочні продукти у свій раціон.
3. Контролюйте свою вагу і дотримуйтесь правильного порядку дня: лягайте не пізніше одинадцятої години вечора і спіть не менше семи годин на добу.
4. Уникайте стресу, регулярно проходьте обстеження у фахівця: обов'язково пропивайте профілактичний медикаментозний курс, призначений вашим лікарем, на основі отриманих аналізів.

Дотримуючись даних рекомендацій і дотримуючись плану здорового способу життя, ви знизите ризик розвитку гострої серцевої недостатності та зможете вести активний спосіб життя.