Цукровий діабет у пенсійному віці: як боротися?

пн, 03/30/2020 - 18:56
banner top

Цукровий діабет – одна з епідемій 21 століття, яка щороку вражає все більше людей. Підступна недуга завдає удару практично по всіх органах і системах організму, робить людину інвалідом. Перемогти діабет поки що неможливо, але можна взяти його під контроль, щоб мати шанс на повноцінне життя.

У осіб старше 60 років поширеність цукрового діабету досягає 8%. Люди старшого покоління найчастіше хворіють на діабет 2-го типу через вікові порушення толерантності до глюкози.

Причини розвитку цукрового діабету

Цукровий діабет у людей похилого віку – захворювання, причина виникнення якого криється як у генетиці, так і в набутих факторах:

  • гіподинамія;
  • надмірна вага та ожиріння;
  • атеросклероз, що вражає судини.

Симптоми цукрового діабету у похилому віці

Цукровий діабет у людей похилого віку має свої клінічні, лабораторні та психосоціальні особливості. У 50% хворих старшої вікової групи відсутні скарги на спрагу, поліурію та сухість у роті та інші типові прояви хвороби. Як правило, у них домінують неспецифічні симптоми, такі як: швидка стомлюваність, головний біль та запаморочення, порушення працездатності, втрата пам'яті та сонливість.

Особливості лікування цукрового діабету у похилому віці

На жаль, у більшості випадків діабет у людей похилого віку діагностується, коли вже з'явилися важкі ускладнення.

У нашому будинку престарілих ми радимо дотримуватися дієти, яка при цукровому діабеті в літньому віці спрямована, в першу чергу, на нормалізацію маси тіла. Помірні фізичні навантаження дозволяють запобігти або сповільнити розвиток хвороби. Вони не лише компенсують діабет, а й знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань, підвищують настрій та покращують загальний стан.

Пероральні цукрознижувальні препарати необхідні в тих випадках, коли дієта та фізична активність не мають належного ефекту протягом 3-х місяців.