Пансіонат для хворих Альцгеймера у Києві
Догляд за хворими на Альцгеймер

Як доглядати за хворими Альцгеймера

ср, 09/04/2019 - 13:52
banner top

Хвороба Альцгеймера (деменція) – поширене захворювання, характерне для старшої вікової групи людей віком від 65 років. Характеризується виникненням порушень короткочасної пам'яті на ранніх етапах і втратою довготривалої пам'яті при активному розвитку захворювання. Люди з Альцгеймером втрачають здатність орієнтуватися у просторі, забезпечувати самостійний догляд за собою. Також виникають порушення мови та когнітивних функцій. Простіше кажучи - людина стає недієздатною.

Сучасна медицина не в змозі запобігти розвитку захворювання, а може лише уповільнити його. Говорити про повне лікування від Альцгеймера також неможливо.

Особливості догляду за хворими на хворобу Альцгеймера

Догляд за людьми страждають на старечу деменцію вимагає особливої ​​уваги і великої кількості часу, оскільки самі хворі не завжди в змозі подбати про себе. Людина, яка не знає всіх особливостей перебігу захворювання, може не впоратися самостійно. Тому може знадобитися допомога професійних медсестер-доглядальниць, які знають, як доглядати хворих Альцгеймера.

Навіть на ранніх стадіях розвитку захворювання люди потребують підказок при повсякденних діях, їх не можна залишати без нагляду, тому що навіть незначні побутові явища можуть призвести до серйозних наслідків: невимкнені газ і вода, залишені включені електричні прилади та ін.

Хворого на Альцгеймер небезпечно відпускати одного на вулицю, оскільки він легко здатний заблукати і загубитися, не згадавши при цьому ні свого імені, ні місця проживання.

На пізніх етапах захворювання люди можуть мати проблеми навіть при їді. Це пов'язано не лише з побічними ефектами ліків, що впливають на апетит. Хворі забувають, як користуватися столовими приладами, не сприймають вказівки збоку, зазнають складнощів при ковтанні, пережовуванні.

Тому догляд за хворими Альцгеймера в домашніх умовах часто неможливий, родичі не мають коштів на угоду чи можливості залишити роботу, щоб не залишати хворого без нагляду.

Душевні симптоми деменції

Хвороба Альцгеймера характеризується як зниженням фізичних здібностей людини, а й появою деяких психологічних проблем: галюцинації, марення, агресивне поведінка, розлади сну, тривожність тощо.
Такі порушення викликають страждання у самих хворих, і збільшують навантаження для доглядачів.

У таких випадках потрібна діагностика фахівця, який призначить медикаментозне лікування. Але воно не завжди дає позитивні результати, оскільки препарати діють разом із загальною терапією. Потрібні тренування розумових здібностей, так зване когнітивне втручання.

На тлі таких серйозних розладів найкращий варіант для хворого – будинок для людей похилого віку для хворих на Альцгеймер.

Пансіонат для хворих Альцгеймера у Києві

У пансіонаті «Срібний вік» у Києві пацієнти з різним ступенем деменції отримають кваліфіковану допомогу та належний догляд. Центр повністю адаптований для постояльців із розладами когнітивних функцій (розлад пам'яті, складність сприйняття навколишньої ситуації тощо).

Програма догляду за хворими Альцгеймером спрямована на безпеку постояльців, корекцію деяких поведінкових симптомів, що виникають при хворобі (апатія, недоречна поведінка, проблеми зі сном і т.д.).

При лікуванні використовуються переважно не фармакологічні методики: правильне дієтичне харчування, лікувальна гімнастика, залучення постояльців до соціального життя. Медикаменти призначаються лише за показаннями лікаря, який проводить ретельну діагностику пацієнтів.

Пансіонат забезпечує комфортне проживання у домашній обстановці. Номери обладнані всім необхідним – окремий санвузол; персонал проводить регулярне прибирання кімнат. Залежно від тарифу можна вибрати номер для індивідуального проживання.

У центрі проводяться регулярні дозвілля: прогулянки на свіжому повітрі, фізичні оздоровчі заняття, зустрічі з рідними. Постояльці перебувають під постійним контролем досвідчених лікарів, які стежать за станом пацієнта, підбирають програму лікування, виходячи з індивідуальних показників здоров'я постояльців.

У будинку престарілих люди отримають необхідну підтримку, тому родичам не доведеться переживати за хворих на деменцію і будуть впевнені в їхньому благополуччі.


Автор: Завідувач відділенням Полонська Наталія Леонідівна - Кваліфікований лікар-психіатр