Як кинути курити в літньому віці, живучи в будинку для людей похилого віку

пт, 02/28/2020 - 13:37
banner top

Спроба позбавитися шкідливої ​​звички у вигляді куріння найчастіше супроводжується поганим самопочуттям. Якщо стаж курця становить більше 15-30 років, то організм постійно потребує нікотину і починає вимагати дозу перепадами тиску, судинними спазмами, мігренями. Людина стає більш дратівливою, надто емоційно реагує в будь-якій ситуації. Особливо негативно ці симптоми позначаються на людях похилого віку.

Як правильно відмовитися від сигарет людям похилого віку?

У разі відмови від куріння при стажі більше 20 років серцево-судинна система повертається до нормального стану через 10-15 років. Американські вчені довели, що люди 55-60 років звільнення від куріння зменшують смертність на 16,2-23%. Кожен третій курець має великі шанси не дожити до 70 років. Кидати згубну звичку найкраще під наглядом медиків, заздалегідь пройшовши обстеження у терапевта та кардіолога.

Щоб позбавитися куріння в літньому віці, фахівці рекомендують:

  • додатковий прийом ліків, що знижують потяг до нікотину – пластир, таблетки;
  • пити заспокійливі чаї, трав'яні збори, які знімуть дратівливість та нормалізують сон;
  • ходити на заняття ЛФК, щоб прискорити метаболізм;
  • приймати проносне при проблемах зі стільцем;
  • очищати організм від токсинів.

Якщо спостерігається синдром відміни, то людині похилого віку варто відвідувати групові заняття у психологів, часто бувати на свіжому повітрі. У раціон потрібно додати багато фруктів, овочів та зелені.

Фахівці будинку для літніх людей рекомендують зменшити кількість цигарок на день. Так буде менш виражений абстинентний синдром, що не викличе сильних стрибків тиску. Це дозволить легко кинути сигарети літній людині, зменшить ймовірність раку легень, гортані, стравоходу та знизить ризик інсульту.