Як оформити людину в будинок для людей похилого віку

пн, 09/27/2021 - 14:32
banner top

Громадянин похилого віку не здатний піклуватися про себе самостійно. Йому допомагають близькі родичі, рідше віддані друзі. Однак не всі мають можливість опікуватися людиною. Наприклад, внаслідок зайнятості на роботи, постійних відряджень. Виникає питання, як оформити людину в будинок для людей похилого віку. Оптимальним варіантом спочатку видається звернення до державної установи. Тут приймають гостей/пацієнтів безкоштовно. Але є «підводні камені», здатні завдати безліч турбот.

Складності оформлення до державної установи

У законодавстві України прописано: безкоштовну державну опіку мають право жінки похилого віку (від 55 років), чоловіки (від 60 років), повнолітні інваліди першої та другої груп. Перед тим як оформити батьків до будинку для людей похилого віку, потрібно врахувати таке: кожен випадок розглядається індивідуально спеціальною комісією. Якщо, наприклад, літній громадянин має працездатних дітей чи онуків, які можуть здійснювати догляд, висока ймовірність відмови.

Опікуну треба довести, що справді не може дбати про недієздатного родича через обставини. Тоді комісія піде назустріч. Але перебування пацієнта у державній установі буде платним. Виходить, не має значення, де і як оформити старого в будинок для людей похилого віку. Клієнт все одно заплатить гроші. Державний об'єкт має мінімум три вагомі недоліки:

 1. Паперова тяганина. Щоб влаштувати літнього родича до державного пансіонату, доведеться збирати документи. Не факт, що за час збирання стан немічного батька не погіршиться. Плюс доведеться взяти відгул на роботі.
 2. Відсутність вільних місць. Перед тим як оформити матір у будинок для людей похилого віку, батька або іншої близької людини, переконайтеся, що така можливість є. Більшість українських державних пансіонатів переповнена.
 3. Неякісна медична допомога. Співробітники безкоштовної установи лише контролюють стан пацієнта. За дорогі ліки платять діти, онуки, друзі, родичі. Не варто сподіватися на систематичний контроль, наявність кваліфікованих лікарів, безкоштовні медикаменти.

Знаючи, як оформити пенсіонера в будинок для людей похилого віку державного зразка, ви не позбавляєте себе проблем. У процесі обов'язково зіткнетеся з бюрократизмом. Хоча спочатку послуги безкоштовні, доведеться платити гроші за комфортне проживання (палату з покращеними умовами) та медичні препарати.

Чому вибирають приватні пансіонати

 • Тепер докладніше, як оформити родича до будинку для людей похилого віку за гроші – до приватного пансіонату. Перевагу побачите відразу – потрапити до комерційної установи простіше. Ви надаєте наступні довідки: результати лабораторних досліджень з печаткою лікаря;
 • історію хвороби (якщо літнього громадянина переводять із стаціонару);
 • медична карта;
 • флюорографія грудної клітки.

Не потрібно вивчати простори інтернету і шукати, як оформити документи в будинок для людей похилого віку. При собі необхідно мати дві копії паспорта: свого та літнього родича, якого влаштовуєте до пансіонату. Також потрібне страхове свідоцтво. Адміністрація має право запросити додаткові документи. Наприклад, довідку про відсутність шкірних та венерологічних захворювань, але паперової тяганини не буде.

Клієнт укладає повноцінний договір із приватною організацією. У пунктах відображаються умови, включаючи фінансові аспекти. Договір має юридичну чинність. Ознайомтеся з ним докладно, щоб унеможливити труднощі в майбутньому.

Що ще потрібно знати

Обов'язково ознайомтеся з пансіонатом докладніше. Прочитайте відгуки про об'єкт, переконайтеся в позитивній репутації закладу. Перед тим як оформити стару людину в будинок для людей похилого віку, побувайте тут самостійно:

 • ознайомтеся із послугами, вивчіть прайс;
 • поговоріть із лікарями, медсестрами, керівниками закладу;
 • огляньте палати, оцініть рівень комфортності;
 • дізнайтесь думку постояльців;
 • Зверніть увагу на харчування, наскільки якісна їжа.

Якщо все влаштовує, не поспішайте укладати договір. Припустимо, у вас недієздатний родич із серйозним захворюванням. Потрібно знати, як оформити інваліда до будинку для людей похилого віку. Запитайте, які саме документи потрібні. Найчастіше таким пацієнтам потрібна окрема комфортна палата із медичним обладнанням.

Важливе значення має анамнез. Якщо серйозних захворювань немає, адміністрація запропонує недороге асистивне проживання. За наявності хвороб палата та програма лікування вибираються залежно від конкретної недуги. Приватний пансіонат пропонує догляд за:

 • лежачими хворими;
 • онкологічними пацієнтами;
 • людьми похилого віку, не здатними пересуватися самостійно без сторонньої допомоги;
 • пацієнтами, що відновлюються після інсульту, інфаркту, переломів.

Щодо прайсу, вартість не буває фіксованою. Клієнти знайомляться із приблизним цінником. Остаточна вартість обговорюється перед укладанням договору. На неї впливають термін перебування, наявність конкретного захворювання, необхідність реабілітації, прийом медикаментів, інші фактори.

Важливо: перед тим як оформити бабусю в будинок для літніх людей або іншого родича, заручіться згодою літнього громадянина. Відповідно до законодавства, ви не маєте права примусово змушувати старого селитися в приватний пансіонат. Якою б актуальною не була дія. Примусово українського громадянина заселяють лише за вердиктом суду. Якщо виникли проблеми з цим етапом, довіртеся фахівцям приватного пансіонату. Навчений співробітник приїжджає додому, розповідає людині похилого віку про переваги перебування в закладі.

Як оформитися в будинок престарілих, розповість адміністрація закладу. Дізнайтесь телефон, зателефонуйте, домовтеся зустрітися. Збір документації займе максимум 1-2 дні, потім заселіть літнього родича в пансіонат, де гарантується компетентний догляд, якісне лікування, комфортне проживання та правильне харчування.