Як оформити стару людину в будинок для людей похилого віку?

пн, 03/30/2020 - 21:32
banner top

У нашій країні існує два типи установ для літніх та літніх громадян – державні та приватні. Вони відрізняються порядком оформлення, умовами проживання, переліком та ціною послуг.

Оформлення до державної установи

Як оформити пенсіонера до будинку для людей похилого віку державного типу?

Відповідно до законодавства України працездатні діти (крім інвалідів та пенсіонерів) зобов'язані утримувати непрацездатних батьків. В установи державного типу приймаються люди похилого віку та люди похилого віку, а також повнолітні інваліди 1 і 2 групи, які потребують догляду, у яких немає працездатних близьких родичів. У психоневрологічні будинки-інтернати оформлюють осіб похилого та старечого віку, незалежно від того, чи є у них близькі родичі, за наявності психічного розладу, який позбавляє людину перебувати у звичайній установі соціального забезпечення.

Перед вступом до будинку-інтернату необхідно підготувати наступний пакет документів:

 • особиста заява на визначення геріатричного пансіонату;
 • заповнену бланк-анкету встановленого зразка;
 • паспорт громадянина України;
 • довідку про наявність житла та склад сім'ї;
 • результати лабораторних досліджень;
 • виведення лікарської комісії про необхідність стороннього догляду;
 • висновок психіатра.

Комісія приймає рішення про надання або відмову у наданні путівки від 14 до 30 днів. Протягом цього часу представники соціальної служби повинні ознайомитись з умовами проживання заявника та скласти відповідний висновок.

При поселенні людини похилого віку на загальних умовах 75% її пенсії відраховується на її утримання. Хоча платні відділення у державних установах цього профілю не передбачені, існує платне поселення на умовах договору.

Оформлення в приватний будинок для людей похилого віку

Як оформити стару людину в будинок для людей похилого віку на платній основі?

В Україні потрапити до приватної установи набагато простіше, ніж до державної. Для цього необхідно надати такі довідки:

 • результати лабораторних досліджень;
 • історія хвороби (при надходженні зі стаціонару);
 • медкарта;
 • флюорографія грудної клітки.

Для оформлення договору слід мати при собі копії паспортів людини похилого віку та того, хто планує оплачувати послуги приватної установи, а також письмову згоду на поселення майбутнього постояльця.

У приватних будинках для людей похилого віку є послуги короткочасного проживання, поки родичі похилого віку перебувають у службовому відрядженні або на відпочинку, а також реабілітаційного перебування після травми, хірургічного втручання, інфаркту або інсульту. При розрахунку вартості враховується кількість днів, проведених у приватній установі, та пакет реабілітаційних послуг, що надаються.