Як тренувати пам'ять у похилому віці? Поради від будинку для людей похилого віку в Києві

вт, 05/05/2020 - 23:33
banner top

Втрата пам'яті є поширеною скаргою серед людей похилого віку та їх рідних. Хорошою новиною є те, що існують прості способи покращити пам'ять, які не є дорогими або забирають багато часу. Ось кроки, які ви можете зробити, щоб допомогти зберегти і навіть покращити пам'ять.

Поради від нашого будинку для людей похилого віку

Розглянемо 6 найкращих порад від приватного пансіонату для людей похилого віку як покращити пам'ять у літньому віці:

 • Здоровий сон.

  Отримання достатньої кількості годин сну може здатися не такою вже важливою «лікою» від втрати пам'яті. Але згідно з останніми дослідженнями, здоровий сон викликає зміни у мозку, які зміцнюють процес запам'ятовування. Під час сну зміцнюються зв'язки між клітинами мозку, це допомагає перенести спогади з короткочасної у довготривалу пам'ять. Щоб ваші літні родичі перестали страждати забудькуватістю, їм необхідно добре висипатися і не порушувати режим неспання та відпочинку. Скільки сну достатньо, спитаєте ви? Для більшості людей похилого віку достатньо від 6 до 9 годин сну.

 • Збалансоване харчування.

  Було доведено, що продукти з високим вмістом насичених і трансжирів, такі як яловичина або стейк, молочні та смажені продукти, викликають високий рівень шкідливого холестерину. Ці продукти не тільки шкодять серцю, але можуть пошкодити мозок.

  Зміна дієти для людей похилого віку на продукти з високим вмістом моно- та поліненасичених жирів, такі як фрукти, овочі, горіхи, риба та оливкова олія, знизить його рівень. Це запобігає засміченню або пошкодженню кровоносних судин та зменшить ризик втрати пам'яті та інсульту.

 • Рух.

Літні люди, які займаються фізичними вправами, наприклад, спортивною ходьбою або бігом на доріжці, хоча б 1 годину 3 рази, розганяють кров і покращують її приплив до мозку. У зв'язку з цим спостерігаються значні покращення у психічному здоров'ї, а також з процесами пов'язаними з поліпшенням пам'яті.

 • Розумова зарядка.

Було виявлено, що тренування пам'яті в літньому віці, така як, наприклад, гра на новому інструменті, яка включає координацію рук і очей, покращує когнітивні і запам'ятовують функції. А розгадування кросвордів та головоломок змушує ваш мозок працювати з подвоєною силою та допомагає тримати вашу пам'ять у тонусі.

 • Спілкування з іншими людьми.

Багато досліджень показали, що для психічного здоров'я та пам'яті людей похилого віку вкрай важливо підтримувати соціальну активність. Проводити час із сім'єю та друзями, а також відвідувати заходи. Це може допомогти зберегти та покращити розумові функції. Усього 10 хвилин спілкування на день можуть допомогти!

 • Сенсорні тести.

Це може здатися старомодним, але сенсорні тести – цікавий спосіб для тренування пам'яті. Сенсорний тест створює нові зв'язки у мозку, а також освіжає старі. Провести такий тест дуже просто: наприклад, візьміть будь-яку їжу та відкусіть шматочок, визначте різні смаки, які ви відчуваєте. Результати таких тестів особливо ефективні для домашньої чи звичної їжі.

Щоб звести до мінімуму втрату пам'яті вашої близької людини, переконайтеся, що вони отримують достатню дозу спокійного сну і не відчувають стрес, впроваджуючи інші здорові звички, перераховані вище.