Як вимірюють артеріальний тиск у літньої людини в геріатричному пансіонаті "Срібний вік"

пт, 02/28/2020 - 13:21
banner top

У молодому віці люди навіть не замислюються про рівень артеріального тиску, міряють його лише за необхідності під час прийому у терапевта або на плановому медогляді. Після 40, особливо після 60 років, рекомендується регулярно стежити за тиском, у разі прояву проблеми необхідно негайно проконсультуватися з лікарем, який поставить правильний діагноз і розпише план лікування.

Для вимірювання рівня тиску використовують спеціальний прилад тонометр. Дане обладнання буває електронним та механічним, може відрізнятися конструкційними особливостями та вартістю. У кожної людини похилого віку обов'язково повинен бути тонометр.

Як правильно виміряти артеріальний тиск: правила від геріатричного пансіонату

У геріатричному пансіонаті тиск постояльців міряється лише у стані спокою. Варто враховувати, що різні емоційні та фізичні навантаження можуть змінити показники. Перед процедурою не можна щільно наїдатися та палити. Медики радять під час вимірювання сісти у комфортне крісло з високою спинкою, розташувати руку, по якій міряється тиск, на рівні серця. Також потрібно намагатися не робити жодних рухів і не розмовляти.

Щоб отримати максимально точні дані, слід вимірювати рівень артеріального тиску обох передпліччя з інтервалом у 10 хвилин.

Співробітники геріатричного пансіонату «Срібний вік» постійно стежать за станом здоров'я людей похилого віку. Медперсонал періодично вимірює рівень артеріального тиску у людей похилого віку, фіксує кожне відхилення від норми і вживає необхідних заходів, щоб запобігти серйозним наслідкам гіпотонії або підвищеного тиску.