Як зміцнити імунітет у похилому віці? Поради від приватного будинку для людей похилого віку

вт, 05/05/2020 - 23:42
banner top

З віком ваша імунна система починає слабшати і стає менш ефективною при реагуванні на інфекції. Ось чому ризик виникнення серйозних ускладнень після хвороб зростає саме в літньому віці. Хороша новина полягає в тому, що існують перевірені методики підвищення імунітету. Як підвищити імунітет у літньому віці, не завдавши шкоди своєму здоров'ю?

Поради для зміцнення імунної системи у літньому віці

Поєднуючи активний спосіб життя з нашими порадами, ваші похилого віку зможуть зміцнити імунну систему для кращої боротьби з хворобами в майбутньому. Ось 10 ключових порад для підвищення імунітету в старості від будинку престарілих:

1.Не забувати мити і дезінфікувати руки: ретельне миття рук допомагає запобігти поширенню хвороботворних мікробів від однієї людини до іншої. Обов'язково мийте руки милом, не менше 20 секунд, перш ніж обполіскувати водою:

  • До, під час та після приготування їжі
  • До їжі
  • Після використання туалету
  • Після сморкання, кашлю чи чхання

2.Зробіть щеплення від грипу: єдиний ефективний спосіб запобігти сезонному грипу – це зробити щеплення. Ускладнення після грипу можуть бути особливо серйозними у людей похилого віку, але вакцинація може знизити ризик захворювання до 60%.

3. Приймайте вітамінні комплекси:

  • Вітамін А
  • Вітамін С
  • Вітамін Е
  • Цинк

4. Уникайте періоду активного сонячного випромінювання: вітамін D, який виробляється у нас від сонячного світла, допомагає підтримувати здорову імунну систему, але надто велике ультрафіолетове випромінювання може змінити вашу ДНК, що зрештою підвищує ризик виникнення ракових захворювань.

5. Обмежте вплив хімічних речовин і канцерогенів: користуйтеся екологічно чистою побутовою хімією, уникайте частого вживання напівфабрикатів, продуктів з високим вмістом трансжирів і канцерогенних речовин.

6. Зменште рівень стресу до мінімуму: управління стресом є важливим аспектом імунного здоров'я. Дослідження показують, що хронічний стрес негативно впливає на здоров'я в цілому і перешкоджає здатності вашої імунної системи боротися із запаленням та інфекціями.


7. Пийте достатньо рідини: з віком ви можете втратити спрагу, але достатній рівень рідини в організмі також відіграє ключову роль у підвищенні імунної функції. Вода допомагає вашому організму засвоювати поживні речовини та мінерали, а також очищати організм від шлаків.

8. Зведіть вживання алкоголю до мінімуму, киньте курити: надмірне вживання алкоголю може послабити вашу імунну систему, а куріння завдає непоправної шкоди імунній системі та органам дихання, ускладнюючи боротьбу із застудою, грипом та вірусами.

9. Скиньте зайві кілограми: з віком жир може накопичуватися в кістковому мозку, м'язах та печінці. При виникненні запальних процесів в організмі його надлишок ще більше посилює хворобливий стан організму людини похилого віку.

10. Відпочивайте: відсутність повноцінного відпочинку може перешкоджати здатності вашої імунної системи реагувати на інфекцію та запалення. Крім того, сприяти розвитку багатьох хронічних захворювань та станів, таких як діабет 2 типу, хвороби серця, ожиріння та депресія.

Якщо ви дотримуватиметеся хоча б половини порад від нашого пансіонату для людей похилого віку, ви створите міцний фундамент для вашої імунної системи, який допоможе вашому організму бути завжди готовим для боротьби із зовнішніми небезпеками, навіть у літньому віці.